komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 18 października 2018

Juliana, Lukasza

Bezpiecznie wyjedź na wakacje

środa, 8.6.2016 06:41 , odsłony: 1583
kategorie artykułu:

Można już zacząć odliczać czas do wakacji! Podróże, wypoczynek, relaks i zabawa – każdy z nas z utęsknieniem czeka na urlop. Ale letnie miesiące to także czas wzmożonego ruchu na naszych drogach – warto przygotować swój samochód na wakacyjną podróż, tak by bezpiecznie dotrzeć do miejsca wypoczynku.

Apteczka, gaśnica, trójkąt

Oprócz sprawdzenia stanu technicznego pojazdu, warto sprawdzić, czy masz wszystko, co potrzebne w samochodzie, żeby zapewnić bezpieczeństwo na drodze tobie i twoim bliskim: trójkąt ostrzegawczy, gaśnicę, apteczkę czy kamizelkę odblaskową.

W Polsce kierowca obowiązkowo musi posiadać na wyposażeniu pojazdu gaśnicę oraz trójkąt ostrzegawczy. Gaśnica powinna mieć ważne badania techniczne oraz pojemność co najmniej jednego kilograma. Przegląd techniczny gaśnic należy robić 1 raz w roku! – jeśli tego nie zrobisz, możesz dostać mandat za brak sprawnej gaśnicy, zaś gaśnica może nie zadziałać wtedy, kiedy będzie potrzebna.

Ponadto warto mieć w samochodzie dla własnego bezpieczeństwa apteczkę – sprawdź terminy ważności znajdujących się w niej produktów– mogą być przeterminowane, kamizelkę odblaskową (w czasie postoju awaryjnego, kamizelka chroni ciebie i twoich bliskich, ostrzega innych kierowców, którzy widząc intensywne kolory żółte lub pomarańczowe odblaski, zmniejszają prędkość i zachowują zwiększoną ostrożność.), latarkę, klucz do kół i lewarek oraz koło zapasowe lub zestaw naprawczy. Przed wyjazdem upewnij się, czy masz sprawne światła z przodu i z tyłu, czy opony są prawidłowo napompowane i czy ich stan jest dobry. W czasie deszczu kierowcy często za późno orientują się, że pióra wycieraczek są zniszczone i nie zbierają dobrze wody z szyby, przez co bardzo utrudniona jest widoczność na drodze. Warto też przeszkolić się z pierwszej pomocy, bo to często my sami, w trakcie oczekiwania na pogotowie ratunkowe, możemy uratować życie rodzinie lub innym uczestnikom ruchu drogowego.

Tylko w trakcie ubiegłorocznych wakacji na polskich drogach doszło do niemal 6 tysięcy wypadków, w których zginęło 485 osób. Na terenie powiatu ząbkowickiego w ciągu dwóch letnich miesięcy doszło do 19 wypadków, w których rannych zostało 25 osób, oraz do 83 kolizji.

 

Bezpiecznie wyjedź na wakacje

Z tych powodów Bricomarche w Ząbkowicach Śląskich zaprasza na akcję „Bezpiecznie wyjedź na wakacje” - 11 czerwca w sobotę, klienci Bricomarche będą mogli za darmo zrobić przegląd gaśnic samochodowych oraz zakupić w okazyjnie niskich cenach inne artykuły zwiększające bezpieczeństwo na drodze! Promocje będą trwały cały tydzień, ale darmową legalizację gaśnicy będzie można przeprowadzić tylko w sobotę.

Niewielkim kosztem będzie można zapewnić sobie i swoim bliskim bezpieczny powrót do domu z wakacyjnych wyjazdów. Zapraszamy i zachęcamy do odwiedzenia Bricomarche w Ząbkowicach Śląskich, ul. Ziębicka 55.

 

 

 

Bricomarche w Ząbkowicach Śląskich funduje potrzebującym dzieciom wypoczynek nad morzem 

Około połowa dzieci z terenów południowych Polski nigdy nie widziała morza bałtyckiego, zaś połowa dzieci z terenów północnych nigdy nie odwiedziła gór. Ta statystyka zainspirowała Grupę Muszkieterów w Polsce do specjalnej akcji charytatywnej, w ramach której, właściciele Bricomarche w Ząbkowicach Śląskich ufundowali w tym roku wakacje kolonijne nad Bałtykiem wybranym przez lokalną fundację, zdolnym i wartościowym dzieciom z powiatu ząbkowickiego, których niestety nie stać na wyjazd nad morze.

 

 
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Szkoła Językowa
Szkoła Językowa
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Salon Drzwi i Podłóg
Salon Drzwi i Podłóg
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.