komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

sobota, 11 lipca 2020

Olgi, Kaliny


Będą nowe działki pod budownictwo jednorodzinne w gminie Ząbkowice Śląskie

piątek, 29.5.2020 13:01 , komentarze: 1 , odsłony: 2325
kategorie artykułu:

Gmina Ząbkowice Śląskie miejsce chętnie wybieranym do osiedlenia się! Od 2013 roku gmina sprzedała już 117 działek pod budownictwo jednorodzinne. Jak zapowiada ząbkowicki urząd, wkrótce pojawią się oferty nowych działek np. w Pawłowicach. 

 

Realizowany od kilku lat projekt "Zamieszkaj w Ząbkowicach Śląskich" przynosi efekty.

- Okazało się, że nasza gmina jest atrakcyjnym miejscem do zamieszkania i związania z nim swojej przyszłości. Od 2013 roku Gmina Ząbkowice Śląskie sprzedała w sumie 117 działek pod budownictwo jednorodzinne na terenie całej gminy. Zdecydowana większość z tych działek zlokalizowana jest na Osiedlu Owocowym, ale wśród sprzedanych przez gminę działek są też zlokalizowane przy ul. Młynarskiej i Polnej, w Olbrachcicach Wielkich, Braszowicach czy Brodziszowie. Tylko w pierwszych miesiącach 2020 roku sprzedaliśmy już 15 działek - informuje Urząd Miejski w Ząbkowicach Śląskich.

Niebawem odbędą się przetargi na kolejne działki na Osiedlu Owocowym oraz po raz pierwszy na 5 działek w Pawłowicach. 

- Warto zaznaczyć w tym miejscu, że prywatny deweloper postawił w Ząbkowicach Śląskich 4 budynki wielorodzinne, realizując obecnie budowę kolejnych 3. Mieszkania w nich są atrakcyjne i nabywane zarówno przez mieszkańców naszej gminy jak i gmin oraz powiatów ościennych. Trwa także budowa dwóch osiedli tzw. „bliźniaków” (realizowana przez prywatnych deweloperów) na terenie sołectwa Jaworek, niebawem rozpoczną się także prace przy przebudowie budynku dawnej szkoły podstawowej przy ul. Kłodzkiej, gdzie także powstaną nowe mieszkania - dodają urzędnicy.

 

Wasze komentarze

Brawo inwestycja i rozwój jest ważny dla miasta
sobota, 30.05.2020 00:22 autor: Obiektywny
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe