Bardo: Uroczystość pięćdziesięciolecia i sześćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego

środa, 27.10.2021 14:24 1882 0

26 października w Centrum Kultury i Biblioteka w Bardzie burmistrz Krzysztof Żegański oraz przewodnicząca Rady Miejskiej w Bardzie Barbara Strzelec wręczyli w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, parom które wytrwały w jednym związku małżeńskim 50 lat. Ponadto w uroczystości udział wzięły, także pary, które w tym roku obchodziły 60- lecie pożycia małżeńskiego.

Z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Bardo oraz Przewodniczącej Rady Miejskiej zgromadzone w domu kultury pary ,otrzymały oficjalne gratulacje, kwiaty i drobne upominki. Piękne jubileusze jakie obchodzą w tym roku godne są naśladowania, budzą szacunek i podziw.

Wczorajsze spotkanie było niepowtarzalną okazją do wysłuchania opowieści samych jubilatów, jak doszło do ich poznania się i podjęcia decyzji o dalszym wspólnym życiu. Jubilaci zdradzili swój przepis na długoletni związek i nie kryli wzruszenia jakie towarzyszyło im w związku z uroczystością. Szanownym jubilatom towarzyszyli także członkowie rodziny, którzy okazali się przy tak wielu emocjach i wspomnieniach niemałym wsparciem.

W trakcie uroczystości Jubilaci złożyli przysięgę podobną do tej z dnia ślubu, przyrzekając sobie miłość i wsparcie przez kolejne lata wspólnego życia.

W tym roku jubileusz 50- lecia pożycia małżeńskiego obchodzili:

  1. Barbara i Zbigniew Duś
  2. Elżbieta i Petryk Skrobanek
  3. Eugenia i Czesław Kowalczykowie
  4. Bogumiła i Tadeusz Lichwiarz

Jubileusz 60- lecia pożycia małżeńskiego obchodzili:

  1. Adela i Kazimierz Tyrka
  2. Anna i Marian Kudryńscy
  3. Janina i Artur Wałowscy

Oprawę muzyczną na wtorkowe spotkanie przygotował zespół Wiolinek.

 

UMiG Bardo

Dodaj komentarz

Komentarze (0)