komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

piątek, 19 października 2018

Ziemowita, Jana

Bardo: Projekt “Umiem pływać” zakończony

piątek, 8.6.2018 14:35 , komentarze: 0 , odsłony: 390
kategorie artykułu:

25 maja 2018 roku 45 uczniów z klas II i III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. KEN w Bardzie zakończyło udział w ogólnopolskim programie powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”. Projekt adresowany był do uczniów szkół podstawowych w całej Polsce i zakładał systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych zajęciach sportowych z nauki pływania. Całość projektu finansowana była z funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, przy wsparciu gminy Bardo. Operatorem i realizatorem całości programu była Dolnośląska Federacja Sportu. 

Zajęcia odbywały się na krytej pływalni w Kłodzku w okresie od marca do końca maja. Podczas 20-godzinnych zajęć na pod kierunkiem wspaniałych instruktorów: p. Natalii Izdebskiej, p. Pawła Jasińskiego oraz p. Arkadiusza Bohowicza, uczestnicy projektu poznawali tajniki nauki pływania.

Udział w tym projekcie dał dzieciom nie tylko możliwość nauki pływania, ale również aktywnego spędzania wolnego, dobrej zabawy oraz podnoszenia aktywności fizycznej. Ćwiczenia w formie zabawowej dostarczały im mnóstwo radości i satysfakcji. Zajęcia na basenie rozbudziły potrzebę uczestnictwa w tej formie aktywności ruchowej oraz nauczyły, jak w sposób odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z basenu. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach na basenie i z niecierpliwością czekały na każdy kolejny wyjazd.

Opiekę wychowawczą w czasie wyjazdów na basen sprawowali nauczyciele oraz rodzice dzieci biorących udział w projekcie. Transport dzieci na basen zapewnił PKS w Kłodzku.

 

UMiG Bardo

 

 

Wasze komentarze

Salon Drzwi i Podłóg
Salon Drzwi i Podłóg
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Praca na GoWork
Praca na GoWork
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Szkoła Językowa
Szkoła Językowa