komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

środa, 16 stycznia 2019

Marcelego, Włodzimierza

Bardo: Projekt “Umiem pływać” zakończony

piątek, 8.6.2018 14:35 , komentarze: 0 , odsłony: 425
kategorie artykułu:

25 maja 2018 roku 45 uczniów z klas II i III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. KEN w Bardzie zakończyło udział w ogólnopolskim programie powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”. Projekt adresowany był do uczniów szkół podstawowych w całej Polsce i zakładał systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych zajęciach sportowych z nauki pływania. Całość projektu finansowana była z funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, przy wsparciu gminy Bardo. Operatorem i realizatorem całości programu była Dolnośląska Federacja Sportu. 

Zajęcia odbywały się na krytej pływalni w Kłodzku w okresie od marca do końca maja. Podczas 20-godzinnych zajęć na pod kierunkiem wspaniałych instruktorów: p. Natalii Izdebskiej, p. Pawła Jasińskiego oraz p. Arkadiusza Bohowicza, uczestnicy projektu poznawali tajniki nauki pływania.

Udział w tym projekcie dał dzieciom nie tylko możliwość nauki pływania, ale również aktywnego spędzania wolnego, dobrej zabawy oraz podnoszenia aktywności fizycznej. Ćwiczenia w formie zabawowej dostarczały im mnóstwo radości i satysfakcji. Zajęcia na basenie rozbudziły potrzebę uczestnictwa w tej formie aktywności ruchowej oraz nauczyły, jak w sposób odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z basenu. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach na basenie i z niecierpliwością czekały na każdy kolejny wyjazd.

Opiekę wychowawczą w czasie wyjazdów na basen sprawowali nauczyciele oraz rodzice dzieci biorących udział w projekcie. Transport dzieci na basen zapewnił PKS w Kłodzku.

 

UMiG Bardo

 

 

Wasze komentarze


dzisiaj, 4 godz temu
dzisiaj, 7 godz temu
poniedziałek, 14.1.2019 15:18
poniedziałek, 14.1.2019 12:33
czwartek, 10.1.2019 12:23
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
ZGK Z?bkowice ?l.
ZGK Z?bkowice ?l.