komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 25 listopada 2020

Erazma, Katarzyny

Bardo: Nowa sala przyrody za 40 tysięcy od TAURONA

poniedziałek, 21.9.2015 09:06 , komentarze: 1 , odsłony: 5407
kategorie artykułu:

16 września w Zespole  Szkolno-Przedszkolnym im. KEN w Bardzie uroczyście otwarto salę przyrody,  którą wyremontowano i wyposażono dzięki wygranej w konkursie Tauron Energia.

W tym roku ogłoszono już piątą edycję konkursu na kalendarz ścienny z postacią Byczka Tauronka, który ma nawiązywać do energii odnawialnej i szeroko pojętej ekologii. Konkurs skierowany jest do szkół podstawowych w tych gminach, w których działa Tauron Ekoenergia, a więc w związku z elektrownią wodną w Opolnicy, ZSP w Bardzie wzięło udział w konkursie.

- Wraz z grupa uczniów postanowiliśmy kolejny raz spróbować naszych szans w konkursie, gdyż nie był to nasz pierwszy udział w konkursie Tauronu – mówi Joanna Dyś, wicedyrektor placówki oraz koordynatorka prac nad kalendarzem – podczas zajęć pozalekcyjnych wymyśliliśmy i stworzyliśmy kalendarz na 2016 rok z głównym bohaterem Byczkiem Tauronkiem, który przeżywał różne przygody związane nie tylko z danym miesiącem, ale i przysłowiem nawiązującym do niego.

Uczniowie z pomocą pani Joanny,  poświęcając swój czas i talent, sami w pewien sposób zdobyli dla szkoły i siebie cenną nagrodę , co pewnie dodatkowo jest dla nich źródłem motywacji i wielkiej satysfakcji.

Kalendarz szkoły w Bardzie został nagrodzony niebagatelną kwotą 40 000 zł, która przeznaczona została, zgonie z regulaminem konkursu, na doposażenie sali dydaktycznej do nauki przyrody.

- Oprócz kompleksowego remontu, wyposażenia w nowe meble, zakupiliśmy tablicę interaktywną, rzutnik multimedialny, laptop, zestaw Testico, model układu słonecznego, globusy oraz mnóstwo innych praktycznych i przydatnych pomocy dydaktycznych do nauki przyrody i przedmiotów pokrewnych – wylicza Joanna Dyś.

W uroczystym otwarciu sali i przykładowej lekcji przyrody uczestniczyli m.in. burmistrz Krzysztof Żegański, przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Kardaś, Jacek Kłosowski z Nadleśnictwa Bardo, jak również przedstawiciele Tauronu:  wiceprezes zarządu Tauron Ekoenergia Ryszard Turek oraz Anna Ciszewska-Swat.

 

 

Wasze komentarze

wtorek, 24.11.2020 09:39
3
sobota, 21.11.2020 13:24
1
czwartek, 19.11.2020 03:00
16
środa, 18.11.2020 10:16
piątek, 13.11.2020 10:25
11
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe