komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 19 sierpnia 2019

Boleslawa, Juliana

Bardo liderem w powiecie ząbkowickim

poniedziałek, 29.7.2019 09:57 , komentarze: 1 , odsłony: 1153
kategorie artykułu:

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące unijnych inwestycji we wszystkich gminach w Polsce. Obecnie na terenie kraju znajduje się 2478 gmin i w każdej z nich realizowane były projekty unijne z kończącej się perspektywy 2014-2020. Wartość umów lub decyzji o dofinansowanie w całej Polsce to 380 mld złotych.

Jeżeli spojrzymy na statystyki regionu, a konkretnie powiatu ząbkowickiego to gmina Bardo jest liderem z łączną kwotą 28,69 mln złotych, co w przeliczeniu na jednego mieszkańca daje blisko 5,4 tys. złotych. Z kwotą niespełna 28 mln drugie miejsce zajmuje gmina Ząbkowice Śląskie, trzecie gmina Kamieniec Ząbkowicki.

Z perspektywy krajowej, gmina Bardo zajmuje 1120 miejsce jeżeli chodzi o kwotę dofinansowania, natomiast w przeliczeniu na mieszkańca znajduje się w gronie takich miast jak Tychy, Kalisz czy Jelenia Góra.

Burmistrz miasta i gminy Bardo Krzysztof Żegański nie kryje zadowolenia - „Niezmiernie się cieszę, że zaangażowanie moje i moich pracowników stawia nas tak wysoko w rankingu.”

Ponadto burmistrz zapowiada, że będzie sięgał po kolejne środki unijne - „Zbliża się już kolejna pula środków finansowych z UE o które będziemy aplikować. Jesteśmy na etapie opracowywania dokumentacji na wskazywane przez Państwa potrzeby inwestycyjne, tak by pieniądze trafiły właśnie do naszej gminy.”

źródło: UM Bardo 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 2 godz temu
wczoraj, 23 godz temu
13
sobota, 17.8.2019 14:53
6
poniedziałek, 12.8.2019 08:00
Prywatna Poradnia Podologiczna
Prywatna Poradnia Podologiczna
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa