Bardo: Konferencja podsumowująca Tydzień Profilaktyki Zdrowia

poniedziałek, 18.3.2024 11:05 172 0

W piątek 15 marca w nowo wyremontowanej sali widowiskowej CKIB, odbyła się konferencja podsumowująca Tydzień Profilaktyki Zdrowia. Cieszymy się, że to wydarzenie, spotkało się z tak dużym zainteresowaniem. Dzięki tej akcji, ponad 400 mieszkańców z naszej gminy mogło przebadać stan swojego zdrowia. Do wyboru były badania z różnych dziedzin medycyny, tj:

spirometria,

dermatolog,

badanie słuchu,

optometrysta,

kosmetolog,

badanie profilaktyczne 40+,

punkt medyczny,

badanie osteoporozy.

W ramach tego wydarzenia, w szkole odbyły się także spotkania rodziców oraz uczniów ze starszych klas z psychologiem p.Justyną Waliłko.

Podczas wczorajszej konferencji burmistrz Krzysztof Żegański podsumował 5-lecie funkcjonowania Bardzkiej Karty Seniora oraz działalności Centrum Seniora. Przedstawiono również ofertę zajęć dla seniorów organizowanych przez CKiB, a następnie p. Cecylia Jureczek, prezes Uniwersytetu III Wieku w Złotym Stoku opowiedziała o stowarzyszeniu i jego początkach. Kolejnym punktem programu była pogadanka na temat cukrzycy i nadciśnienia, którą przeprowadziła mgr pielęgniarstwa p. Sylwia Świerzawska. Na koniec wystąpił zespół NaSTroje, który był miłym dopełnieniem wczorajszego dnia.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję. Dziękujemy partnerom wydarzenia tj. Centrum Medyczne Salus z Kłodzka, Cogito Med z Wrocławia,  Centrum Estetyki z Kłodzka, pani prezes Uniwersytetu III Wieku ze Złotego Stoku Cecylii Jureczek, za przyjęcie naszego zaproszenia oraz cenne wskazówki dotyczące działalności Uniwersytetu III Wieku, którego planujemy utworzyć już w najbliższym czasie.

UMiG Bardo

 
Dodaj komentarz

Komentarze (0)