komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 21 września 2020

Jonasza, Mateusza

„Babcia i dziadek wie lepiej – integracja społeczna od malucha do seniora”

czwartek, 3.10.2019 10:05 , komentarze: 0 , odsłony: 607
kategorie artykułu:

W sobotni poranek odbyły się pierwsze zajęcia z ceramiki realizowane w ramach projektu „Babcia i dziadek wie lepiej – integracja społeczna od malucha do seniora” przez Stowarzyszenie Integracji Społecznej „Bardzka Pozytywka”.

W zajęciach udział wzięły zarówno dzieci, jak i dorośli oraz seniorzy. Nie zabrakło oczywiście honorowych członków stowarzyszenia Darii, Ani i Piotra. W trakcie zajęć prowadząca Marzena Łukasik przypomniała krótko historię ceramiki, jak też obowiązujące zasady i etapy całego procesu powstawania ceramicznych wyrobów.

Uczestnicy warsztatów po odpowiednim przygotowaniu gliny zabrali się do pracy. Pierwsze zadanie to stworki-potworki ulepione z jednej bryłki gliny. Wszystkie wyszły cudowne i na kolejnych zajęciach zostaną wypalone w piecu. Drugim zadaniem było przygotowanie kafla z rytem lub płaskorzeźbą logo „Bardzkiej Pozytywki”. To okazało się trudniejszym zadaniem, jednak wszyscy poradzili sobie z nim doskonale.

Na kolejnych zajęciach każdy stanie przed trudnym wyzwaniem – wykonania figurki pozytywki. Zarząd stowarzyszenia składa podziękowania pani Monice Rak-Słowińskiej dyrektor DPS za możliwość przeprowadzenia warsztatów w pracowni DPS „Zamek” Opolnica. Partnerem projektu jest fundacja LOTTO im. Hanny Konopackiej.

 

 

 

Wasze komentarze

ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa