Autobus komunikacji zastępczej Kolei Dolnośląskich w rowie między Dzbanowem a Ożarami. Droga zablokowana

poniedziałek, 25.9.2023 14:04 4802 1

W poniedziałek 25 września około godziny 12.40 na drodze powiatowej między miejscowościami Dzbanów (gmina Bardo) i Ożary (gmina Kamieniec Ząbkowicki) doszło do wypadku z udziałem autobusu komunikacji zastępczej Kolei Dolnośląskich. Dwie osoby zostały poszkodowane.

 - Do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Ząbkowicach Śląskich wpłynęło zgłoszenie, że przed miejscowością Ożary doszło do wypadku autobusu i są osoby poszkodowane. Dyżurny niezwłocznie zadysponował na miejsce 7 zastępów straży pożarnej, w tym grupę operacyjną komendanta powiatowego i specjalistyczną grupę ratownictwa technicznego Wrocław 4. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek ratownicy zastali autobus, który znajdował się w przydrożnym rowie. Z uwagi na ułożenie autobusu i zablokowanie prawej strony pojazdu, gdzie znajdują się drzwi, osoby znajdujące się wewnątrz, nie mogły upuścić autobusu samodzielnie. Nasze działania polegały na dotarciu do tych osób przez usunięcie szyb i ewakuacji łącznie 22 osób z wnętrza autobusu. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby, w  tym jedna została przetransportowana  przez pogotowie ratunkowe do szpitala - mówi Doba.pl mł. kpt. Mirosław Gomółka z KP PSP w Ząbkowicach Śląskich.

 

 - Do zdarzenia doszło w relacji autobusowej komunikacji zastępczej w relacji Lichkov - Kamieniec Ząbkowicki. Autobus uczestniczył w zdarzeniu drogowym. Pogotowie ratunkowe sprawdziło stan zdrowia wszystkich pasażerów. Większość z nich kontynuowała jazdę innym autobusem, który został podstawiony na miejsce zdarzenia. Jedna pasażerka została przewieziona do szpitala - mówi Doba.pl  Andrzej Padniewski, z biura prasowego Kolei Dolnośląskich.

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Miki wtorek, 26.09.2023 00:35
Do szpitala w mieście Frankesteina to można wozić ale nie...