Apel Starosty Ząbkowickiego do mieszkańców powiatu ząbkowickiego w sprawie szczepień i zachowywania zasad bezpieczeństwa

piątek, 3.12.2021 13:49 2987 11

Starosta powiatu ząbkowickiego, Roman Fester, zwrócił się do mieszkańców z apelem o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i szczepienia.

 

 

Drodzy Mieszkańcy Powiatu Ząbkowickiego!

Rozpoczął się ostatni miesiąc trudnego dla nas wszystkich roku 2021 r. Kolejne fale pandemii, kolejne zachorowania i coraz większa ilość osób, które umierają z powodu koronawirusa nie pozwalają nam żyć normalnie. Każdemu z nas brakuje spotkań, radości, imprez i codzienności sprzed czasów pandemii.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, żyjemy wśród obowiązujących obostrzeń. Dlatego apeluję: pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa, dezynfekcji i noszeniu maseczek w miejscach, gdzie są nadal obowiązkowe.

Zwracam się do wszystkich mieszkańców Powiatu Ząbkowickiego o szczepienie się przeciwko COVID-19. Warto uświadomić sobie, że przyjęcie ogólnodostępnej, bezpłatnej szczepionki jest szansą na zatrzymanie pandemii. Na terenie naszego powiatu funkcjonuje wiele punktów szczepień, które oferują dogodne terminy przyjęcia preparatów. Aby się zaszczepić nie jest potrzebne skierowanie, wystarczy jedynie umówić termin wizyty. Przyjęcie szczepienia zawsze będzie indywidualną i osobistą decyzją, jednak uważam, że w obecnej chwili jest też jedyną szansą na powrót do normalności i zachowania zdrowia. Zachęcam Państwa do przyjmowania szczepień w trosce o bezpieczeństwo własne, Waszych bliskich, przyjaciół i współpracowników. Wypełniając ten obywatelski obowiązek wspólnie możemy przyczynić się do zatrzymania wzrostu zachorowań w naszym kraju.

W historii ludzkości i historii medycyny jednym z największych osiągnięć było wynalezienie szczepionek, dzięki którym udało się wyeliminować lub znacznie zmniejszyć niebezpieczeństwo związane z chorobami zakaźnymi. Wynalezienie szczepionek znacznie zmniejszyło skutki wielu chorób zakaźnych np. gruźlicy, błonicy, krztuśca, tężca, duru plamistego, żółtej gorączki i grypy. Wszystkim nam znane są fakty, że po II wojnie światowej dzięki szczepieniom udało się opanować kolejne choroby: odrę, świnkę, różyczkę, ospę wietrzną, wirusowe zapalenie wątroby typu B i typu A.

Jednak dla osiągnięcia sukcesu wytworzenia i utrzymania odporności zbiorowej wymagane jest zaszczepienie jak największej liczby osób. Pandemie dotykały ludzkość już od wielu wieków, ale odkąd mamy skuteczne narzędzie w postaci szczepionek, korzystajmy z niego aby i tym razem pandemia nowego koronawirusa została jak najszybciej wygaszona. Chrońmy nasze życie i zdrowie. Drodzy Mieszkańcy, to od nas zależy nasze zdrowie i zdrowie naszych bliskich, dzieci, rodziców, dziadków i przyjaciół.

Wszystkim mieszkańcom naszego powiatu, którzy już się zaszczepili serdecznie dziękuję - dziękuję za postawę odpowiedzialności zbiorowej! Chrońmy siebie, naszych bliskich bo zdrowie i nasze życie są największą wartością.

Roman Fester
Starosta Ząbkowicki

Przeczytaj komentarze (11)

Komentarze (11)

Artur Duleba niedziela, 05.12.2021 19:46
Brawa dla starosty, jednak niestety dla niego od "zawsze" na...
Hahaha piątek, 03.12.2021 19:42
My mamy się szczepić, nosić maski i zachowywać dystans...a co...
Dr. Mehgel piątek, 03.12.2021 18:23
Nie testowane przez 15 lat szczepionki jak tego wymaga prawo...
Anonim piątek, 03.12.2021 14:56
Niech Pan przestanie siać zamęt bezwiednie proszę obejżeć inną wersję...
Mieszkanka piątek, 03.12.2021 17:00
Już czytałem, oglądałem. Kolejne odkrycie teorii spiskowych. Żenada totalna.
ZBOWID piątek, 03.12.2021 17:59
Żenada to ta odpowiedź. Żadnych argumentów logicznych ani medycznych. Tylko...
Nietopielski piątek, 03.12.2021 19:03
Do USA przyleciał gość z Hongkongu, który miał dobre...
Waldemar piątek, 03.12.2021 19:27
Bardzo dziękuję za komentarz. Chć mam nadzieję że ta wiedza...
Mieszkanka piątek, 03.12.2021 18:17
A jakie logiczne i medyczne dowody są w tych filmach?...
RMF FM piątek, 03.12.2021 18:58
W RF FM Horban Pytanie od słuchacza : czy otrzymuje...
Anonim piątek, 03.12.2021 18:40
Podam jeden choć jest ich wiele. Proszę spojżeć na datę...