komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

niedziela, 7 czerwca 2020

Roberta, Wieslawa


Apel starosty, burmistrzów i wójtów powiatu ząbkowickiego

środa, 1.4.2020 10:38 , komentarze: 20 , odsłony: 6648
kategorie artykułu:

Starosta ząbkowicki wraz burmistrzami i wójtami gmin powiatu ząbkowickiego wystosowali do mieszkańców apel związany z pojawieniem się zakażenia koronawirusem w na naszym terenie.

 

Szanowni Mieszkańcy!

W Powiecie Ząbkowickim odnotowano pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem.

W obliczu potencjalnego zagrożenia epidemią COVID - 19 przypominamy o konieczności przestrzegania podstawowych zasad higieny. Gorąco apelujemy o stosowanie się do zaleceń centralnych i lokalnych władz, służb sanitarnych i medycznych. W razie koniczności skorzystania z pomocy medycznej nie narażajcie personelu medycznego na nie potrzebny stres, nie oszukujcie – mówcieprawdę, co Wam dolega, z kim mieliście w ostatnim czasie kontakt lub skąd wróciliście. Postępując nieroztropnie możecie cały zespół - SPZOZ Pomoc Doraźna - wyłączyć na okres dwóch tygodni z niesienia pomocy naprawdę potrzebującym. Nie popadajmy w panikę, tylko rozsądnie i skrupulatnie wykonujmy zalecenia. Prosimy zrozumieć, że ich decyzje służą bezpieczeństwu, ochronie zdrowia i życia nas wszystkich.Ratownicy medyczni, pielęgniarki i lekarze mają swoje rodziny. Po skończonym dyżurze chcą zdrowi wrócić do swoich najbliższych i zapewnić im bezpieczeństwo.

Pragniemy podziękować serdecznie wszystkim tym, którzy udzielili pomocy finansowej i rzeczowej naszym służbom.

Wprowadzone zostały szczególne procedury bezpieczeństwa w szkołach, placówkach i instytucjach na ternie całego Powiatu.Dla własnego bezpieczeństwa i innych jeszcze raz apelujemy – oto aby w najbliższych dniach  powstrzymać się od podróży, a w urzędach i instytucjach załatwiać jedynie najważniejszei najpilniejszesprawy. Przypominamy, że wiele spraw urzędowych można załatwić przez telefon lub Internet, a w sytuacji, gdy obecność w urzędzie jest konieczna, warto wcześniej umówić się ( telefonicznie ) na konkretną godzinę, aby uniknąć oczekiwania w większej  grupie osób.

Sytuacja, w której się znaleźliśmy z całą pewnością należy do nadzwyczajnych. To czas, kiedy szczególnie ważna jest ludzka życzliwość i solidarność. Myśląc o własnym zdrowiu i bezpieczeństwie, nie zapominajmy o innych – krewnych, przyjaciołach, sąsiadach, a zwłaszcza osobach starszych, najbardziej narażonych na powikłania wywołane przez COVID - 19. Zaoferujmy pomoc osobom, które z różnych przyczyn pozostają w domach, często samotni. Warto zaproponować im pomoc np. w zrobieniu zakupów czy załatwieniu innych niezbędnych spraw. Wspierajmy się wzajemnie w tym trudnym dla nas wszystkich czasie epidemii.

Szanowni Państwo. Nie dociekajmy gdzie mieszka, z jakiej gminy  miasta lub wioski pochodzi zarażona osoba.  Są to informacje mało istotne i nie pomogą w szybszym opanowaniu choroby. Jeszcze raz przypominamy: nie wpadajmy w panikę, tylko rozsądnie i skrupulatnie wykonujmy zalecenia służb medycznych i sanitarnych.

Ze względu na rozwijającą się sytuację epidemiologiczną jesteśmy w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami sanitarnymi i porządkowymi. Przekazujemy wielkie wyrazy uznania i wdzięczności dlawszystkich pracowników medycznych naszego szpitala, pogotowia ratunkowego, przychodni POZ oraz służb sanitarno-epidemiologicznych. Mamy świadomość tego, że potrzeby każdego dnia stają się coraz większe. Pragnę poinformować, że na bieżąco śledzimy rozwój wydarzeń, by sprostać kolejnym trudnym zadaniom walki z epidemią.

 STOSUJ PIĘĆ ZASAD I POMÓŻ ZATRZYMAĆ KORONAWIRUSA:

  1. Ręce – myj je często wodą z mydłem
  2. Łokieć – zasłoń się nim gdy kaszlesz
  3. Twarz – nie dotykaj oczu, nosa i ust
  4. Odległość zachowaj 1,5 – 2 metry odstępu
  5. Bezpieczeństwo – ZOSTAŃ W DOMU.

STAROSTA, BURMISTRZOWIE I WÓJTOWIE POWIATU ZĄBKOWICKIEGO

 

 

Wasze komentarze

A dlaczego lekarze z Ząbkowic śląskich nie pomagają w walce...
niedziela, 12.04.2020 17:11 autor: Zabkowiczanka
Powiedz to nauczycielom
środa, 01.04.2020 16:17 autor: Kurator
Brawo Panowie tak trzymać. Popieram.
środa, 01.04.2020 11:01 autor: Ziębiczanin
Zapomniałeś o Pani.
środa, 01.04.2020 12:10 autor: Ania
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele