komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

poniedziałek, 20 maja 2019

Bazylego, Bernardyna

Apel o ostrożność - pożary lasów

środa, 17.4.2019 09:52 , komentarze: 0 , odsłony: 426
kategorie artykułu:

Pomimo trwającej akcji przeciwpożarowej na terenie Wrocławskiej  Dyrekcji Lasów Państwowych w tym roku miało już miejsce  pożarów, w których spaliło się łącznie 30 hektarów lasu. Pogoda sprzyja pożarom, pomimo wiosny jest wręcz upalnie, a przez to bardzo sucho. Leśnicy apelują o rozwagę i ostrożność.


Przed nami kolejny weekend. Ogólnodostępne państwowe lasy to wspaniałe miejsce na wiosenny i letni wypoczynek. Leśnicy proszą jednak o ostrożność i przestrzeganie przepisów – dla własnego bezpieczeństwa i zachowania lasów. Przede wszystkim nie powinniśmy używać otwartego ognia w lesie ani bliżej niż 100 m od ściany lasu. Ognisko lub grill możemy urządzić wyłącznie w specjalnie przygotowanych do tego i oznaczonych miejscach, po uzgodnieniu z miejscowym leśniczym. Nie wjeżdżamy do lasu pojazdami silnikowymi – jest to zabronione, a od rozgrzanego podwozia może też pójść iskra. Nie wyrzucamy śmieci do lasu, również dlatego, że wśród nich jest zwykle wiele materiałów łatwopalnych.


Wśród przyczyn pożarów wciąż dominuje nieostrożność dorosłych i nieletnich oraz przerzuty z gruntów nieleśnych. Pomimo tego, że wdrożone do stosowania zostały wszystkie siły i środki, aby zabezpieczyć tereny leśne przed pożarami niemalże codziennie wybuchają nowe pożary. Z tego powodu w najbardziej zagrożonych nadleśnictwach leśnicy patrolują lasy wspólnie z policją.

 

Nadleśnictwo Bardo

 

Wasze komentarze


piątek, 17.5.2019 09:00
poniedziałek, 6.5.2019 08:04
4
wtorek, 30.4.2019 08:17
poniedziałek, 29.4.2019 09:14
2
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
ZGK Z?bkowice ?l.
ZGK Z?bkowice ?l.
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE