Alarm bombowy w Złotym Stoku i PSP Ząbkowice Śląskie

czwartek, 28.7.2022 10:40 4361 0

W czwartek 28 lipca do Urzędu Miejskiego w Złotym Stoku wpłynęła wiadomość za pośrednictwem poczty elektronicznej o podłożonym ładunku wybuchowym.  Podobne maile wpłynęły do innych urzędów na terenie kraju, a służby oceniają ich wiarygodność jako bardzo niską, dlatego nie przeprowadzono ewakuacji pracowników.

[AKTUALIZACJA] 

Jak informuje policja, do alarmu bombowego doszło także w komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich. Tam także, jak w przypadku złotostockiego urzędu, policjanci sprawdzili budynek, nie znaleźli w nim żadnych materiałów wybuchowych. Nie było ewakuacji komendy. 

-------------

Po dokonaniu analizy i sprawdzenia w dostępnych bazach informacyjnych, dokonano następującej oceny wiarygodności informacji: Informacja o bardzo niskiej wiarygodności, mająca charakter kaskadowy, zalecenie  koordynatora CBŚP: nie ewakuować - informuje Krajowe Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Niemniej jednak, policja sprawdza budynek, szukając podejrzanych przedmiotów.

Przypomnijmy, że za tzw. kaskadowe fałszywe alarmy zgodnie z par. 2 do art. 224a k.k., jeśli sprawca zawiadamia o więcej niż jednym zdarzeniu, minimalna kara wyniesie dwa, a maksymalna 12 lat pozbawienia wolności.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)