Al Di Meola – legenda gitary zagra 1 maja we Wrocławiu!

piątek, 8.4.2016 08:27 855 0

Legendarny wirtuoz gitary Al Di Meola dołącza do Największej Gitarowej Orkiestry Świata, która 1 maja we Wrocławiu będzie próbowała ustanowić nowy Rekord Guinnessa w liczbie wspólnie grających gitarzystów! Artysta zagra krótki recital dla tysięcy gitarzystów zgromadzonych na wrocławskim rynku, a o godz. 18.00 wystąpi z kameralnym koncertem w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze, w którym wspomagać go będą wybitny gitarzysta klasyczny Krzysztof Pełech oraz wirtuoz gitary fingerstyle Adam Palma!

Al Di Meola należy do absolutnej czołówki światowej sceny jazzowej. Jest także powszechnie uważany za jednego z najważniejszych i najciekawszych gitarzystów na świecie. Jego wspaniała technika, połączona z pasją i inteligencją, pozwoliła mu zdobyć aż 13 nagród prestiżowego "Guitar Player Poll" - najwięcej nagród przyznanych indywidualnemu wykonawcy przez ten magazyn w jego 20-letniej historii. Stał się najmłodszym gitarzystą na ich liście "Gallery of Greats".Al Di Meola debiutował w roku 1974 w słynnej formacji Return to Forever (obok Di Meoli grali tam Chick Corea, Stanley Clarke i Lenny White). Z grupą tą nagrał 3 legendarne albumy i otrzymał nagrodę Grammy i Złote Płyty za "No Mystery" i "Romantic Warrior". Po odejściu z Return to ForeverDi Meola rozpoczął swoją karierę solisty, która zaowocowała ponad dwudzistoma płytami solowymi i dwoma w słynnym gitarowym trio John McLaughlin - Al Di Meola - Paco De Lucia.Współpracował rówież z takimi sławami, jak Paul Simon, Phil Collins, Carlos Santana, Larry Coryell, Steve Winwood, Wayne Shorter, Herbie Hancock i Stevie Wonder.

Al Di Meola uczestniczył już w biciu Gitarowego Rekordu Guinnessa we Wrocławiu w 2011 roku. Po pięciu latach powraca do Polski, by znów oddać muzyczny hołd Jimiemu Hendrixowi! W tegorocznym gitarowym święcie wezmą udział również: brytyjska legenda rocka Status Quo, holenderska grupa Within Temptation, pochodząca z Niemiec formacja Guano Apes, power metalowy DragonForce, wirtuoz gitary Scot tHenderson oraz rodzima gwiazda - zespół Dżem.                                                             

1.05.16 godz.18.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1

Gitarowy Rekord Guinnessa 2016 - Mistrzowie Gitary

Al Di Meola, Krzysztof Pełech, Adam Palma

Bilety: 120 zł -I miejsca, 90 zł - II miejsca, 50 zł - wejściówki dla uczestników Gitarowego Rekordu Guinnessa 2016

Wejściówki będą ważne wyłącznie z opaską uczestnika Gitarowego Rekordu Guinnessa 2016. Bilety i wejściówki upoważniają również do późniejszego uczestnictwa w Koncercie Gwiazd:

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl,  www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.biletyna.pl. Rezerwacje: bilety@o2.pl.  

Dodaj komentarz

Komentarze (0)