Akcja "Zima" w powiecie ząbkowickim. Policja apeluje

czwartek, 20.1.2022 10:10 2251 1

Ząbkowiccy policjanci realizując działania pomocowe w ramach akcji „Zima 2021/2022” systematycznie sprawdzają dworce, przystanki, pustostany, ogrody działkowe oraz inne tego typu miejsca, gdzie mogą znajdować się osoby potrzebujące pomocy. Funkcjonariusze proszą o informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których, życie jest zagrożone z uwagi na niskie temperatury. Nie bądźmy obojętni i reagujmy!

W związku z okresem zimowym i znacznymi spadkami temperatur, ząbkowiccy policjanci realizują wzmożone działania ukierunkowane na przeciwdziałanie zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych i bezradnych, ale również osób będących pod wpływem alkoholu. Niskie temperatury w tych newralgicznych miesiącach mogą być realnym zagrożeniem dla ich życia i zdrowia.

Policjanci systematycznie sprawdzają miejsca takie jak ogródki działkowe, pustostany, dworce gdzie mogą znajdować się osoby potrzebujące pomocy. Korzystajmy z darmowej aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, która ma w swoim katalogu potencjalnych zgłoszeń, kategorię: „Osoba bezdomna wymagająca pomocy”. Pozwala ona użytkownikom wskazywać miejsca przebywania osób bezdomnych, potrzebujących pomocy. Jest to bardzo istotne w przypadku kiedy posiadamy wiedzę np. na temat, miejsc przebywania osób bezdomnych. Będzie to dodatkowym źródłem informacji dla służb i instytucji zajmujących się statutowo pomocą w takich sytuacjach.

Pamiętajmy, że zimową porą na wychłodzenie organizmu oprócz osób bezdomnych są narażone również osoby starsze, samotne, które z różnych przyczyn nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami. Czasem napalenie w piecu, aby ogrzanie mieszkania stanowi trudność fizyczną lub materialną. Jeśli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie nie wstydźmy się sprawdzić i zapytać czy potrzebuje naszej pomocy. Pamiętajmy, że są instytucje powołane do niesienia wsparcia takim ludziom.

Nie bądźmy obojętni. Od naszej reakcji może zależeć ludzkie życie!

st.asp. Katarzyna Mazurek

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

czwartek, 20.01.2022 12:45
Ciekawe czy do Wojtka zaglądają? Samotny mieszka sam