70 000 zł dla 19 organizacji pozarządowych od powiatu ząbkowickiego

wtorek, 22.6.2021 10:46 1227 0

Starosta ząbkowicki – Roman Fester i wicestarosta – Waldemar Wieja od 18 do 21 czerwca podpisali umowy z organizacjami pozarządowymi, którym w sumie przekazano 70 000,00 zł w ramach otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych. W tym roku 19 organizacji skorzystało ze środków powiatu ząbkowickiego, przeznaczonych na współpracę ze stowarzyszeniami.

 

Różnorodne działania, jakie będą realizowane na terenie naszego powiatu dotyczą zadań wspierających osoby z niepełnosprawnościami, upowszechniających kulturę fizyczną, dotyczące ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy, a także wspierające osoby w wieku emerytalnym. Największe środki zostały skierowane do działań związanych z kulturą, ochroną dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

Dzięki realizacji projektów dzieci i młodzież oraz stowarzyszenia uniwersytetów trzeciego wieku będą mogły uczestniczyć w zajęciach z nauki pływania w Ząbkowickim Centrum Sportu i Rekreacji Sp. z o.o., odbędzie się kilka imprez sportowych, będą prowadzone działania wspierające dziedzictwo kulturowe, oraz zajęcia z udzielania pierwszej pomocy.

- Dzięki uchwalonemu programowi współpracy przez Radę Powiatu Ząbkowickiego na 2021 r. Zarząd Powiatu Ząbkowickiego miał możliwość przekazania środków finansowych dla organizacji pozarządowych. Cieszę się, że działania, które będą realizowane przez organizacje przyczynią się do rozwoju małych stowarzyszeń, które przecież działają dla innych ludzi. Wiele osób zaangażowanych w działalność takich organizacji robi to w ramach wolontariatu i za to serdecznie dziękuję  –  podsumowuje starosta ząbkowicki, Roman Fester.

Lista organizacji, które w br. otrzymały wsparcie ze środków Powiatu Ząbkowickiego [kliknij żeby powiększyć]:

Dodaj komentarz

Komentarze (0)