7.11. Leningrad w Bielawie

sobota, 9.10.2021 11:08 426 0

BĘDZIE GŁOŚNO! BĘDZIE KULTOWO! BĘDZIE LENINGRAD!!

7 listopada 2021r. będziecie Państwo mogli być świadkami niezwykłego widowiska muzycznego. LENINGRAD, spektakl muzyczny, który od ponad dekady nie schodzi z afiszy. Spektakl, który przyciąga tłumy widzów po raz pierwszy w Bielawie, po raz pierwszy w Teatrze Robotniczym.


Szalona interpretacja teatralna piosenek legendarnego rosyjskiego zespołu "Leningrad" to 18 utworów, wybranych spośród ponad 200 piosenek "Leningradu," kultowego zespołu rosyjskiego. Przedstawienie układa się w energetyczną i „wyłącznie rockową" opowieść o rosyjskich outsaiderach, żyjących na obrzeżach dzisiejszego mocarstwa, kontestujących politykę Putina, szukających azylu w alkoholu, przyjaźni, byciu razem. Dla nich muzyka jest drogą ucieczki, jedyną drogą na wolność.

Spotykają się nocą w pustym mieszkaniu, gdzieś w Leningradzie, aby któryś dzień z rzędu oddawać się zgłębianiu filozoficznej zasady ZAPOJA, czyli poszukiwaniu sensu poprzez zgłębianie bezsensu. Odkrywaniu zasady niepicia poprzez picie. Aż do końca, który jak zwykle przynosi zaskoczenie i niezbędną dawkę niepokoju.

Wszystko rozgrywa się w rytm pulsującej, ostrej i transowej muzyki, granej nie tylko na instrumentach, ale też meblach, butelkach, puszkach. Niezwykle wiarygodnie i sugestywnie tworzonym nastrojem permanentnej balangi. Od ponad dziesięciu już lat spektakl cieszy się niesłabnącą popularnością wśród publiczności, która po każdym przedstawieniu domaga się bisów.

W rolach głównych:

TOMASZ MARS- uczeń cenionego kompozytora Andrzeja Zaryckiego, związanego twórczo z Piwnicą Pod Baranami. Regularnie występował w krakowskim kabarecie Loch Camelot, gdzie z poetką Barbarą Stępniak-Wilk współtworzył cykl muzycznych spotkań pt. „Wieczory Nieperwersyjne". Znaczącym momentem w twórczości Tomasza było spotkanie z poetą i autorem tekstów Michałem Zabłockim (autorem m.in. przebojów Grzegorza Turnaua i Czesław Śpiewa), z którym opracował i przygotował debiutancki materiał na płytę „Męski Burdel". Kilkuletnia współpraca obu artystów zaowocowała wydaniem w 2009 roku drugiego krążka Tomasza pod tytułem „To ja jestem Feel'em".

MARIUSZ KILJAN- Absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, 1994. Aktor Teatru Polskiego we Wrocławiu od 1.09.1994. Pierwsze kroki na scenie stawiał w Domu Kultury "Śnieżka" w Dębicy. Pedagog w PWST we Wrocławiu. Od grudnia 2007 do końca roku 2009 dyrektor artystyczny Teatru Piosenki we Wrocławiu. W latach 1992-1999 występował w popularnym programie TVP Wrocław dla młodzieży Truskawkowe studio. W roku 1996 nagrał solową płytę Tribute to Sting, a w 2000 Kolędy. Laureat I nagrody Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki i nagrody dziennikarzy, XV Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, 1994. Laureat II nagrody XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie, 2001. Nagroda marszałka województwa dolnośląskiego za najlepszą rolę męską w roku 2007 za rolę Schizofrenika w recitalu „20 najśmieszniejszych piosenek na świecie".  Aktor często gości na dużym i szklanym ekranie: "Jańcio Wodnik", "Persona non grata", "Młody Piłsudski", "Hela w opałach", "Czas honoru".

Bilety, w przedsprzedaży, w cenie 45 zł można kupić w kasie kina MOKiS lub na stronie EKOBILET: https://ekobilet.pl/mokis-bielawa/widowisko-muzyczne-leningrad-39712/451372-bilety-na-spektakl?fbclid=IwAR04vF3mw1CxmGRNfXw2f5Fb0UrJJpg8QqQroETLO3R5zB8SGk3VAHI5MiI

Dodaj komentarz

Komentarze (0)