62-latek zakończył jazdę w przydrożnym rowie. Miał ponad 3 promile

wtorek, 7.12.2021 10:59 4500 4

Marznące deszcze, mróz, śliska jezdnia i zasypane śniegiem samochody, to jedne z licznych niespodzianek mogących czekać na kierowców. Część z nich nadal jednak nic sobie nie robi z trudnych warunków drogowych i dodatkowo bezmyślnie wsiada za kierownicę po alkoholu. Jak mieszkaniec powiatu ząbkowickiego, który z ponad 3 promilami zakończył swoją jazdę w przydrożnym rowie. Za swój czy odpowie przed sądem gdzie grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów na czas od roku do lat 10.

 

Ostatnie dni to trudne. a często nawet bardzo trudne warunki pogodowe. Śnieg, marznący deszcz, wiatr wszystko to powodowało, że drogi w naszym powiecie były bardzo śliskie. Kierowcy by bezpiecznie dojechać do celu musieli zachować szczególną ostrożność, a w wielu miejscach ściągnąć nogę z gazu poniżej dozwolonej prędkości.

- Pomimo trudnych warunków drogowych nadal zdarzają się osoby, które nie przestrzegają norm prawnych a wręcz je bezmyślnie lekceważą. Tak właśnie zrobił 62-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego, który w poniedziałek 6 grudnia w godzinach popołudniowych wsiał za kierownicę samochodu volkswagen mając ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Jadąc drogą wojewódzką 385 w miejscowości Stoszowice, na prostym odcinku drogi, wpadł do przydrożnego rowu. Na szczęście jechał sam i nikomu się nic nie stało. Został zatrzymany przez policję i teraz odpowie przed sądem gdzie oprócz kary pozbawienia wolności oraz grzywny grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 10 lat – mówi st. asp. Katarzyna Mazurek z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich.

 

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

Kubuś środa, 08.12.2021 21:33
Czytam te wasze komentarze i wiem że trzeba się izolować...
wtorek, 07.12.2021 17:36
Zawsze się udawało a raz nie pijaczynie !
Ola wtorek, 07.12.2021 11:06
wczoraj istny armagedon na drogach, do dzisiaj po rowach wraki...
wtorek, 07.12.2021 14:32
Wioskowe tak jeżdżą. Asfalt się skończył