52-latka zatrzymana za podpalenie altanki w gminie Kamieniec Ząbkowicki

środa, 7.6.2023 11:52 3947 2

W niedzielę 4 czerwca  po godzinie 16.00 policja otrzymała zgłoszenie o pożarze przydomowej altany w jednej z miejscowości w gminie Kamieniec Ząbkowicki. 

- Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia, ustalili, że została ona podpalona przy użyciu substancji łatwopalnej. Zniszczeniu oprócz altany uległy znajdujące się w niej maszyny ogrodnicze i elektronarzędzia, Na szczęście ogień nie przeniósł się na budynki mieszkalne, uszkodzeniu uległa jedynie elewacja jednego z nich. Łączne straty w wyniku podpalenia wyniosły 35 tysięcy złotych - mówi asp. szt. Katarzyna Mazurek z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich. 

Zebrany przez funkcjonariuszy na miejscu przestępstwa materiał dowodowy połączony z własnymi ustaleniami, pozwoliły im na wytypowanie osoby odpowiedzialnej za podpalenie i zniszczenie mienia.

- Już następnego dnia została zatrzymana 52-letnia mieszkanka powiatu ząbkowickiego. Kobieta usłyszała zarzut zniszczenia mienia o wartości 35 tysięcy złotych. Teraz o jej losie zdecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi jej kara nawet do 5 lat pozbawiania wolności - informuje policjantka. 

 

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Marianna Orańska środa, 07.06.2023 20:22
Chciała grilla zrobić i coś poszło nie tak .
Marian Cios środa, 07.06.2023 20:43
Jak nie znasz sytuacji, to się nie udzielaj palancie. Przez...