5.04. Spotkanie z poezją, także śpiewaną! Wieczór poetycki Marka Janczewskiego

środa, 27.3.2024 12:45 782 0

W piątek piątego kwietnia w Ząbkowickim Centrum Kultury i Turystki odbędzie się spotkanie z poezją na wielu poziomach. Po pierwsze będzie to wieczór autorski Marka Janczewskiego, który zaprezentuje swoją twórczość. Ale jak podkreśla sam autor chciałby, by była to także okazja także do rozmowy o poezji w ogóle, jak i o zagadnieniach egzystencjalnych. Spotkanie uatrakcyjni także koncert poezji śpiewanej. 

Marek Janczewski to mieszkaniec Ząbkowic Śląskich, a wcześniej Czesławic, małej wioski w gminie Ciepłowody. Od młodości miłośnik poezji i autor ponad 300 wierszy. W najbliższej przyszłości planuje wydać swój pierwszy tomik. Zawodowo był m.in. handlowcem, rolnikiem, listonoszem czy hodowcą zwierząt. Prywatnie wolontariusz, pasjonat motoryzacji i tuningu aut sportowych, a także  uczestnik zlotów samochodowych. Jego motto życiowe brzmi: „Nie osądzaj, nie oceniaj i nie zmieniaj drugiego człowieka, lecz staraj się go zrozumieć i zaakceptować”.

Marek Janczewski chciałby, żeby wieczór poetycki 5 kwietnia zapoczątkował cykliczne spotkania z poezją, wspólne interpretacje i rozmowy egzystencjalne. Już ma pomysł na następny „Poezja terapią >>zaka-Marków<< umysłu”.

Zapraszamy serdecznie w piątek 5 kwietnia do ZCKiT na ten wieczór pełen pięknych słów i, mamy nadzieję, doznań duchowych.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)