48-latek dwukrotnie ukradł alkohol, a potem zasnął na chodniku

czwartek, 4.8.2022 13:40 1941 0

48-latek jednego dnia w ciągu zaledwie dwóch godzin dwukrotnie ukradł alkohol. Jednak policja była do niego wzywana trzykrotnie. Za trzecim razem był tak pijany, że zasnął na chodniku mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Dzień zakończył zatrzymany przez funkcjonariuszy do wytrzeźwienia.

Miesiące letnie, szczególnie wakacyjne są okresem wzmożonej pracy dla policjantów. Zgłoszenia dotyczące osób pod wpływem alkoholu, które leżą na chodniku lub ławce zdarzają się niemal codziennie. Przypominamy, że takie zachowanie nie jest społecznie przyjęte, i jako nieobyczajny wybryk stanowi wykroczenie karane z art. 140 kodeku wykroczeń.

Właśnie do takiej interwencji zostali wezwani ząbkowiccy policjanci przed godziną 20.00. Na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie, że w Ząbkowicach Śląskich w okolicy wiaduktu ma leżeć przy drodze mężczyzna. Na miejscu policjanci zastali 48-latka, który był tak nietrzeźwy, że zasnął przy drodze. Po przebadaniu okazało się, że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Nie była to również pierwsza interwencja tego dnia w stosunku do mężczyzny. Przed godziną 14 policjanci pojechali do jednego z marketów w Ząbkowicach Śląskich w związku ze zgłoszeniem kradzieży alkoholu. Tam 48-latek wziął z półki wódkę, którą schował pod koszulkę i wyszedł ze sklepu. Nie miał jednak szczęścia ponieważ ujęła go ząbkowicka straż miejska, która akurat w tej tej okolicy była. Dwie godziny później z jednej ze stacji paliw na terenie miasta funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o kradzieży alkoholu. Na miejscu ustalili, że do sklepu wszedł mężczyzna, wziął z półki piwo, udał się do toalety i do tej pory nie wyszedł. Mundurowi czekali na niego na terenie stacji. Okazało się, że jest to znany im z wcześniejszej interwencji 48-latek. Mężczyzna chciał się napić piwa, ale nie zamierzał za nie płacić, więc wziął je z półki i spożył w toalecie. W ciągu jednego dnia 48-latek popełnił szereg wykroczeń, za które odpowie przed sądem, a swój całodzienny maraton zakończył z ponad 3 promilami zatrzymany przez policjantów do wytrzeźwienia.

KPP Ząbkowice Śl.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)