komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 24 lipca 2019

Kingi, Krystyny

35-letni ząbkowiczanin pod wpływem narkotyków niszczył samochody

piątek, 21.6.2019 10:35 , komentarze: 10 , odsłony: 6057
kategorie artykułu:

Interwencje z osobami pod wpływem środków odurzających są jednymi z najtrudniejszych. Kolejny raz przekonali się o tym funkcjonariusze z Wydziału Prewencji i Patrolowego, którzy kilka dni temu przeprowadzali interwencję w jednej z podwrocławskich miejscowości. Zatrzymywali tam mężczyznę, który pod wpływem narkotyków zniszczył dwa pojazdy, a z jednego z nich ukradł drobną elektronikę. Dodatkowo miał przy sobie kilka porcji handlowych środków odurzających.

 

To nie była lekka służba dla policjantów z komendy miejskiej. W środku nocy otrzymali zgłoszenie od właścicielki samochodu, do którego włamał się nieznany jej mężczyzna. Według zgłaszającej mężczyzna zachowuje się bardzo dziwnie, biega, krzyczy, dodatkowo zniszczył również zaparkowany obok samochodu skuter. Policjanci włączyli sygnały uprzywilejowania i w kilka minut byli na miejscu zdarzenia.

Już po chwili funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi podanemu przez zgłaszającą. 35-latek biegał po terenie jednej z posesji i próbował uciekać policjantom. Policjanci musieli użyć środków przymusu bezpośredniego, ponieważ mężczyzna był bardzo silnie pobudzony, krzyczał, szarpał się, próbował wyrwać się interweniującym funkcjonariuszom. Mundurowi podejrzewając, że 35-letni ząbkowiczanin może być pod wpływem środków psychoaktywnych, wezwali na miejsce karetkę pogotowia.

Przy mężczyźnie funkcjonariusze ujawnili kilka przedmiotów, w tym drobną elektronikę, która według zgłaszającej znajdowała się w jej samochodzie. 35-latek krzyczał, że musi jak najszybciej dojechać do Wrocławia. Prawdopodobnie dlatego wybił szybę w pojeździe, zniszczył jego wyposażenie, ukradł znajdujące się w schowkach przedmioty, a kiedy nie udało mu się włączyć zapłonu samochodu, dodatkowo uszkodził stojący obok skuter, którym również nie udało mu się odjechać.

Kiedy na miejsce przybył zespół ratownictwa medycznego, podjęto decyzję o przewiezieniu zatrzymanego mężczyzny do szpitala, ponieważ z 35-latkiem był bardzo utrudniony kontakt logiczny, prawdopodobnie spowodowany zażyciem narkotyków. W jednej z kieszeni jego ubrania policjanci ujawnili również pojemnik w którym znajdował się biały proszek, co dodatkowo potwierdzało tezę o spożytej substancji psychoaktywnej. Sugerowało to również zachowanie mężczyzny, który przez cały czas trwania interwencji wypowiadał bardzo szybko różne słowa, krzyczał „piekło” i próbował kopać policjantów.

Po przybyciu do szpitala i przebadaniu zatrzymanego mężczyzny, okazało się, że w jego krwi znajduje się m.in. amfetamina i metaamfetamina, a sam mężczyzna w związku z tym wymaga hospitalizacji. Funkcjonariusze dodatkowo sprawdzili biały proszek ujawniony przy zatrzymanym. Okazało się, że jest to amfetamina w ilości kilku porcji handlowych.

Mężczyzna odpowie nie tylko za zniszczenie mienia, kradzież z włamaniem, ale również za posiadanie substancji odurzających. O jego dalszym losie zadecyduje sąd, który będzie mógł zastosować karę maksymalnie 5 lat pozbawienia wolności.

 /KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

Odpowie za swe czyny Wątpię żeby mu to się opłaciło
niedziela, 23.06.2019 15:50 autor: Stachu
Niewykluczone,ze pobiera na dzieci 500 plus.
sobota, 22.06.2019 22:49 autor: podatnik
Niewykluczone, że jesteś idiota.
poniedziałek, 24.06.2019 08:05 autor: Esss
pretensje to miej do swoich rodziców...
piątek, 21.06.2019 22:34 autor: radek
35 lat to juz stary chłop. A ci co mają...
piątek, 21.06.2019 17:28 autor: Kmk
poniedziałek, 22.7.2019 10:31
3
poniedziałek, 22.7.2019 07:53
piątek, 19.7.2019 12:01
czwartek, 18.7.2019 11:59
czwartek, 18.7.2019 11:08
6
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Prywatna Poradnia Podologiczna
Prywatna Poradnia Podologiczna