31-klatek ukradł ponad kilometr kabli telekomunikacyjnych

wtorek, 28.5.2024 12:54 2401 0

Ząbkowiccy funkcjonariusze 20 i 21 maja dostali informacje od jednego z operatorów telekomunikacyjnych o możliwości popełnienia przestępstwa związanego z kradzieżą kabli telekomunikacyjnych w powiecie ząbkowickim. Skutkiem działań sprawcy było pozbawienie części lokalnej społeczności dostępu do telefonu oraz internetu.

Ząbkowiccy kryminalni szybko ustalili, kto jest sprawcą tego czynu i 27 maja zatrzymali 31-latka. Zabezpieczone przez funkcjonariuszy dowody sprawiły, że mieszkaniec powiatu kłodzkiego przyznał się do zarzucanego mu czynu. Mężczyzna wyjaśnił, że kable ukradł, by wytopić z nich miedź i ją sprzedać. Łącznie w ciągu zaledwie kilku dni dokonał kradzieży ponad kilometra kabli telekomunikacyjnych o łącznej wartości prawie 10 tysięcy złotych. Uzyskaną po usunięciu izolacji miedź sprzedał za około 800 złotych. O dalszym losie 31-letniego podejrzanego zdecyduje teraz sąd.

Przypominamy, że samo przerwanie przesyłu telekomunikacyjnego jest przestępstwem niezależnie od wartości skradzionego kabla. Występek ten zagrożony jest karą od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd może orzec obowiązek naprawiania wyrządzonej w ten sposób szkody.

 

asp. szt. Katarzyna Mazurek
Oficer Prasowy
Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)