3.08. Lato z dobrą literaturą: Maciej Hen w Kamieńcu Ząbkowickim

czwartek, 29.7.2021 13:52 926 0

Pod takim hasłem nieformalna grupa <Ząbkowickich bibliotekarek>  organizuje pierwsze z cyklu spotkanie autorskie. We wtorek, 3 sierpnia przyjedzie do nas, czytelników z ziemi ząbkowickiej,  Maciej Hen. Pisarz zostanie trochę dłużej, w Topoli mieszka jego zaprzyjaźniona rodzina.

Formalnie i oficjalnie Maciej Hen będzie gościem biblioteki w Kamieńcu Ząbkowickim.

Ostatnią wydawnictwem M.Hena jest tytuł „Beatlesi w Polsce”. Książka przypominająca jaki wpływ na kulturę, życie społeczne, a nawet gospodarkę miała słynna czwórka  z Liverpoolu. Wcześniej M. Hen wydał trzy powieści  o rysie historycznym. Ich fabuły autor osadził w bardzo różnych czasach i przestrzeniach.  Ponieważ bohater wieczoru para i parał się w życiu różnymi dziedzinami, zapowiada się wielowątkowa, interesująca rozmowa.

Po spotkaniu zostanie stworzona możliwość zakupienia  książek, poproszenia autora o dedykację, zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia. Gdyby uczestnicy wyrazili taką chęć, na koniec będą mogli  zwiedzić pałac Marianny Oriańskiej.

Zbiórka chętnych  zaplanowana jest obok tzw. czerwonego kościoła (dawny kościół ewangelicki) o godz. 17.50, po czym wszyscy wejdą na teren pałacu. Rozmowa z autorem odbędzie się na urokliwym tarasie.

Zapraszamy  do Kamieńca Ząbkowickiego we wtorek, 3 sierpnia. Wstęp oczywiście  w o l n y.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)