29-latek chciał zdecydować się na desperacki krok. Kamienieccy policjanci zapobiegli tragedii

wtorek, 16.8.2022 09:09 3004 0

Gdyby nie szybka i profesjonalna reakcja policjantów z Kamieńca Ząbkowickiego, nie wiadomo jak potoczyłyby się dalej losy mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo skacząc z dachu dwupiętrowego budynku.

We wtorek 16 sierpnia po północy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który nie widział sensu dalszego życia i miał myśli samobójcze. Niezwłocznie skierował na interwencję mundurowych, którzy ustalili, że mężczyzna jest na dachu dwupiętrowego budynku. Policjanci rozmawiając z 29-latkiem, odciągając jego uwagę, jednocześnie zbliżyli się do niego na tyle, by w końcu złapać go za rękę i odciągnąć od krawędzi. Tym razem cala historia zakończyła się pozytywnie, a kamienieccy funkcjonariusze po raz kolejny dzięki pracy zespołowej, szybkim i sprawnym działaniom uratowali ludzkie życie.

Jeśli wiesz lub przypuszczasz, że ktoś w Twoim kręgu przeżywa trudne chwile, ma poważne problemy, jest chory, samotny, przechodzi kryzys – nie odwracaj głowy. Jeśli ktoś z Twoich bliskich czy znajomych mówi wprost, miedzy wierszami lub pisze w mediach społecznościowych o samobójstwie zachowaj czujność, nie unikaj tej osoby. Każda historia życia jest inna, indywidualna, niepowtarzalna. Jeśli nie wiesz, co robić i jak pomóc, zadzwoń pod numery dostępnych telefonów pomocowych (można je znaleźć tutaj) i skonsultuj swoje działania ze specjalistami. W przypadku zagrożenia życia dzwoń pod numer ratunkowy 112!

KPP Ząbkowice Śl.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)