komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

niedziela, 26 maja 2019

Filipa, Pauliny

27.04. VIII PÓŁMARATON HENRYKOWSKI z zespołem Foliba

środa, 24.4.2019 09:02 , komentarze: 0 , odsłony: 538
kategorie artykułu:

Już 27 IV 2019 r. odbędzie się najważniejsze wydarzenie biegowe na terenie Gminy Ziębice - VIII Półmaraton Henrykowski (w tym Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków), któremu będzie towarzyszyć także bieg na dystansie 10 km (Śladem Księgi Henrykowskiej) oraz Bieg Krasnala dla dzieci. 

W tym roku Gmina Ziębice przenosi swój półmaraton na wiosnę i łączy siły z Fundacją Klasztoru Księgi Henrykowskiej i Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Henrykowie, którzy w poprzednich latach także organizowali imprezę biegową w Henrykowie. Dodatkowo wsparciem technicznym będzie służyć wrocławskie stowarzyszenie Pro Run współpracujące z wieloma samorządami przy organizacji takiego typu imprez. Ponadto dzięki temu współdziałaniu uda się zorganizować nie jedną, ale dwie duże imprezy sportowe na terenie Gminy Ziębice - oprócz biegów, mamy w planach organizację 15 czerwca 2019 r. Henrykowskiego Maratonu Rowerowy „Ora Et Ride”. 
 

Burmistrz Ziębic zaprasza wszystkich biegaczy zwłaszcza z terenu gminy i powiatu do Henrykowa na malownicze trasy biegów. 


Foliba na Półmaratonie Henrykowskim!
Tego jeszcze nie było!!! Biegaczy i kibiców podczas sobotniego biegu do walki zagrzewać będzie zespół Foliba. Zespół odnajduje swoje korzenie w transowym brzmieniu Afrykańskiej muzyki perkusyjnej. Uwaga!!! Energetyczne rytmy w klimacie podzwrotnikowym podnoszą temperaturę otoczenia o średnio 15°C!

------------------

Trasa półmaratonu atest PZLA, prowadzi drogami brukowo-asfaltowymi.

Przebieg trasy: start przy stacji PKP Henryków, potem drogą brukową 600 m, a następnie drogą asfaltową przez miejscowości: Raczyce, Witostowice, Dobroszów, Ostrężną, Nowinę, Jasienicę i Skalice. Za miejscowością Skalice powrót do Raczyc i na stację PKP. Następnie trasa prowadzi drogą asfaltową do mety przy klasztorze Cystersów w Henrykowie.

Różnica wysokości między najniższym i najwyższym punktem trasy wynosi 157 m.

 

Trasa biegu na 10km prowadzi drogami gruntowymi oraz brukowo-asfaltowymi.

Przebieg trasy: start przy stacji PKP w Henrykowie, potem drogą brukową 600m, a  następnie drogą asfaltową przez miejscowość Raczyce, drogą gruntowo-asfaltową do miejscowości  Skalice powrót do Raczyc i na stacje PKP w Henrykowie drogą asfaltowo-brukową. Dalej drogą leśną przez Park Henrykowski. Do mety przy klasztorze Cystersów w Henrykowie.

Różnica wysokości między najniższym i najwyższym punktem trasy wynosi 166m.

 

Wasze komentarze


sobota, 25.5.2019 00:00
czwartek, 23.5.2019 11:58
1
wtorek, 21.5.2019 10:25
1
piątek, 17.5.2019 09:00
poniedziałek, 6.5.2019 08:04
4
ZGK Z?bkowice ?l.
ZGK Z?bkowice ?l.
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa