komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

sobota, 5 grudnia 2020

Sabiny, Krystyny

25-lecie klubu sportowego „Wieża” Rudnica

poniedziałek, 20.6.2016 12:38 , komentarze: 0 , odsłony: 2313
kategorie artykułu:

W sobotę 18 czerwca w świetlicy wiejskiej w Rudnicy odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu 25-lecia klubu sportowego Wieża Rudnica. 

Na imprezie byli obecni zaproszeni goście, a mianowicie:

Roman Fester – starosta powiatu ząbkowickiego, Paweł Gancarz - wójt Gminy Stoszowice, Magdalena Tęsna – Pitner – sekretarz Gminy Stoszowice, Aleksandra Tanona – przewodnicząca Rady Gminy Stoszowice, Alicja Kaczmarska – referent ds. księgowości budżetowej w Gminie Stoszowice zajmujący się stowarzyszeniami i klubami sportowymi, Ryszard Wiktor – prezes Podokręgu Piłki Nożnej w Kłodzku i członek zarządu Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Wałbrzychu, Józef Mierzwiński – członek zarządu Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Wałbrzychu, Jerzy Rodak – członek komisji ds. dyscypliny w Podokręgu Piłki Nożnej w Kłodzku, Jacek Mazur – przedstawiciel grupy sędziowskiej, Tadeusz Kowalczyk – sołtys wsi Rudnica, Marek Tomaszewski – przewodniczący Rady Sołeckiej Wsi Rudnica, Adam Wójs – założyciel klubu Wieża Rudnica i pierwszy prezes klubu, Robert Kostan – drugi prezes Wieży Rudnicy oraz Przemysław Czekaj – obecny prezes Wieży Rudnicy.

Klub Sportowy Wieża Rudnica został założony przez Pana Adama Wójsa w 1991 roku i przez pierwszych kilkanaście lat składał się z dwóch sekcji sportowych: z piłki nożnej i z tenisa stołowego. Obecnie w Rudnicy odbywają się tylko rozgrywki piłki nożnej.

Drugim prezesem klubu był Robert Kostan, który swoją funkcję sprawował od 1995 roku przez 12 lat. Natomiast od 2007 roku do chwili obecnej prezesem naszej drużyny jest Przemysław Czekaj.

Wieża swoje rozgrywki piłkarskie zainaugurowała po raz pierwszy w klasie C w 1992 roku i po roku grania z 1 miejsca awansowała do B klasy. Natomiast w B klasie Rudnicka drużyna rozgrywała swoje mecze aż do tego roku przez kolejnych 18 sezonów, aż do 2011 roku, kiedy to awansowała do A klasy. W 2011 roku założona została także drużyna juniorów grająca w Terenowej Lidze Juniorów Starszych. Po 4 grania w A klasie Wieża spadła powrotem do B klasy i od roku ponownie bierze udział w rozgrywkach B-klasowych.

Uroczystość była prowadzona przez kierownika drużyny, Monikę Czekaj. Najpierw w części oficjalnej dyplomami podziękowania zostali wyróżnieni działacze klubu, najwierniejsi kibice i sponsorzy: Gmina Stoszowice, Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich oraz Rada Sołecka Wsi Rudnica. Następnie podziękowania i pamiątkowe butony otrzymali obecni i byli zawodnicy klubu Wieża Rudnica. Pamiątkowe statuetki otrzymało także 15 najlepszych strzelców całego 25-lecia Wieży Rudnicy, gdzie niekwestionowanym liderem jest Marcin Stachura ze zdobytymi 326 golami.

Pod koniec części oficjalnej przedstawiciele Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Wałbrzychu i Podokręgu Piłki Nożnej w Kłodzku wręczyli najbardziej zasłużonym działaczom i zawodnikom złote odznaki Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Wałbrzychu. A uhonorowani zostali: Przemysław Czekaj, Monika Czekaj, Zbigniew Czekaj, Jan Kostan, Robert Kostan, Artur Kostan, Marcin Stachura, Remigiusz Markiel, Dariusz Drzewosz, Mateusz Nowak, Mateusz Tomaszewski, Patryk Tomaszewski i Andrzej Sieradzki. Odznakę Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej z okazji 25-lecia klubu otrzyma także Tadeusz Kowalczyk, ale zostanie mu ona wręczona w późniejszym terminie.

Na zakończenie części oficjalnej przemawiali Starosta Powiatu Ząbkowickiego Pan Roman Fester oraz Wójt Gminy Stoszowice Pan Paweł Gancarz, którzy pogratulowali sukcesów w klubie osiągniętych przez te 25 lat oraz życzyli jak najlepszych wyników w następnych latach. Przekazali także na ręce zarządu klubu pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty i piłki ufundowane przez starostwo.

Niespodziankę swojej kierowniczce sprawili również zawodnicy Wieży Rudnica, którzy podziękowali jej za prowadzenie klubu przez wiele lat oraz wręczyli jej kwiaty i pamiątkowy prezent.

Część oficjalną jubileuszu umilił występ taneczny bardzo uzdolnionych dzieci z naszego rejonu, którzy zatańczyli rumbę, sambę, cha-chę, jive oraz walca wiedeńskiego. A tańczącymi byli: Kamila Oleksy i Hubert Mączka oraz Maja Batóg i Leonard Krakowski, ze szkoły tańca Hanny Zielińskiej w Ząbkowicach Śląskich. Bardzo dziękujemy dzieciom za piękny pokaz tańca towarzyskiego oraz rodzicom za dowiezienie swoich pociech na jubileusz.

Po części oficjalnej dla wszystkich przybyłych osób odbyła się zabawa, na której do późnych godzin nocnych świętowano obchody Jubileuszu 25-lecia klubu sportowego „Wieża” Rudnica.

Chcieliśmy podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Jubileuszu, który okazał się ogromnym sukcesem, a w szczególności Pani Lidii Kowalczyk, Pani Beacie Schneider, Pani Irenie Czekaj i Pani Monice Czekaj. Bardzo serdecznie dziękujemy również przybyłym gościom, zawodnikom, kibicom i działaczom.

 

 

Zarząd LKS „Wieża” Rudnica

 

Wasze komentarze

czwartek, 3.12.2020 21:36
2
czwartek, 3.12.2020 09:35
wtorek, 1.12.2020 10:49
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec