komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

czwartek, 17 czerwca 2021

Laury, Marcjana

20 - lecie „Piaska” Potworów

wtorek, 6.8.2019 13:35 , komentarze: 0 , odsłony: 1879
kategorie artykułu:

W sobotę, 3 sierpnia 2019 r. Ludowy Zespół Sportowy „Piasek Potworów” obchodził 20-lecie istnienia. Uroczystość jubileuszowa klubu odbyła się na boisku sportowym w Potworowie. Zarząd LZS- u na ten dzień przygotował wiele atrakcji dla zawodników, działaczy i gości, którzy postanowili spędzić to popołudnie we wspólnym gronie.

Uroczystego otwarcia obchodów dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Bardo, Krzysztof Żegański, prezes klubu Sebastian Urban, Starosta Ząbkowicki Roman Fester oraz Andrzej Witek – założyciel i wieloletni działacz klubów sportowych na terenie Gminy Bardo. Swoją obecnością zaszczycił również wicemarszałek Marcin Gwóźdź.

Głównym punktem sobotniego programu był Turniej Piłkarski o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Bardo. Na murawie zjawiły się następujące Kluby Sportowe:

 • „Piasek” Potworów
 • LZS Chrząstawa
 • Fortuna Chomiąża
 • SKS Potworów
 • Kartofliska.pl
 • Wieża Rudnica
 • Cis Brzeźnica
 • LZS 1999 Potworów

Warto dodać, że wspomniane drużyny miały okazję zaprezentować się na ekranie telewizorów w całym kraju, biorąc udział w programie telewizyjnym Asy B Klasy. Program opowiadał o piłce nożnej, ale bez gwiazd pokroju Messiego czy Ronaldo, o treningach, miłości do piłki, ale bez milionowych kontraktów i tłumu wiernych kibiców. Wspomnienia w postaci odcinków programu, w których występował LZS Potworów, były wyświetlane podczas turnieju piłkarskiego.

Ponadto, w sobotę odbył się Turniej w Piłkarzyki, mecz piłki nożnej dla dzieci, zawody w ARMWRESTLINGU. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci, takich jak dmuchany zamek, zabawy integracyjne i malowanie twarzy. Burmistrz Krzysztof Żegański oraz Przewodnicząca Rady Miasta, Barbara Strzelec wręczyli puchary dla klubów biorących udział w Turnieju Piłkarski, przekazali bon na rzecz LZS Piasek Potworów w kwocie 2 000 zł oraz zapewnili o pełnym wsparciu działań klubu w szerzeniu kultury fizycznej. Uroczystości zakończyły się zabawą pod gwiazdami.

-LZS „Piasek” Potworów już w tym roku będzie miał nową szatnię kontenerową z prysznicem i toaletą, a w przyszłym planujemy montaż nowych trybun- zapowiedział burmistrz Krzysztof Żegański.

Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Bardo wywalczył SKS Potworów.

Klasyfikacja końcowa:

 1. SKS Potworów
 2. Wieża Rudnica
 3. Cis Brzeźnica
 4. Fortuna Chomiąża
 5. Piasek Potworów
 6. Piasek 1999 Retro
 7. Kartofliska.pl
 8. LZS Chrząstawa

„Piasek” Potworów został reaktywowany w 1999r., ale historia piłki nożnej w Potworowie narodziła się 1973r roku, kiedy klub został zarejestrowany w klasie C okręgu kłodzkiego. Grupę tworzyli głównie przedstawiciele pobliskich wiosek i tak w najbliższych sezonach mierzyli się z ekipami ze Stolca, Przyłęku, Laskówki, Dzbanowa, Pomianowa Górnego i Opolnicy.

UMiG Bardo

 

Wasze komentarze

środa, 16.6.2021 11:52
wtorek, 15.6.2021 09:30
czwartek, 10.6.2021 14:22
poniedziałek, 7.6.2021 08:32
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
PUP Ząbkowice Śląskie
PUP Ząbkowice Śląskie
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów