komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

czwartek, 13 maja 2021

Serwacego, Roberta

20 - lecie „Piaska” Potworów

wtorek, 6.8.2019 13:35 , komentarze: 0 , odsłony: 1825
kategorie artykułu:

W sobotę, 3 sierpnia 2019 r. Ludowy Zespół Sportowy „Piasek Potworów” obchodził 20-lecie istnienia. Uroczystość jubileuszowa klubu odbyła się na boisku sportowym w Potworowie. Zarząd LZS- u na ten dzień przygotował wiele atrakcji dla zawodników, działaczy i gości, którzy postanowili spędzić to popołudnie we wspólnym gronie.

Uroczystego otwarcia obchodów dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Bardo, Krzysztof Żegański, prezes klubu Sebastian Urban, Starosta Ząbkowicki Roman Fester oraz Andrzej Witek – założyciel i wieloletni działacz klubów sportowych na terenie Gminy Bardo. Swoją obecnością zaszczycił również wicemarszałek Marcin Gwóźdź.

Głównym punktem sobotniego programu był Turniej Piłkarski o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Bardo. Na murawie zjawiły się następujące Kluby Sportowe:

 • „Piasek” Potworów
 • LZS Chrząstawa
 • Fortuna Chomiąża
 • SKS Potworów
 • Kartofliska.pl
 • Wieża Rudnica
 • Cis Brzeźnica
 • LZS 1999 Potworów

Warto dodać, że wspomniane drużyny miały okazję zaprezentować się na ekranie telewizorów w całym kraju, biorąc udział w programie telewizyjnym Asy B Klasy. Program opowiadał o piłce nożnej, ale bez gwiazd pokroju Messiego czy Ronaldo, o treningach, miłości do piłki, ale bez milionowych kontraktów i tłumu wiernych kibiców. Wspomnienia w postaci odcinków programu, w których występował LZS Potworów, były wyświetlane podczas turnieju piłkarskiego.

Ponadto, w sobotę odbył się Turniej w Piłkarzyki, mecz piłki nożnej dla dzieci, zawody w ARMWRESTLINGU. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci, takich jak dmuchany zamek, zabawy integracyjne i malowanie twarzy. Burmistrz Krzysztof Żegański oraz Przewodnicząca Rady Miasta, Barbara Strzelec wręczyli puchary dla klubów biorących udział w Turnieju Piłkarski, przekazali bon na rzecz LZS Piasek Potworów w kwocie 2 000 zł oraz zapewnili o pełnym wsparciu działań klubu w szerzeniu kultury fizycznej. Uroczystości zakończyły się zabawą pod gwiazdami.

-LZS „Piasek” Potworów już w tym roku będzie miał nową szatnię kontenerową z prysznicem i toaletą, a w przyszłym planujemy montaż nowych trybun- zapowiedział burmistrz Krzysztof Żegański.

Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Bardo wywalczył SKS Potworów.

Klasyfikacja końcowa:

 1. SKS Potworów
 2. Wieża Rudnica
 3. Cis Brzeźnica
 4. Fortuna Chomiąża
 5. Piasek Potworów
 6. Piasek 1999 Retro
 7. Kartofliska.pl
 8. LZS Chrząstawa

„Piasek” Potworów został reaktywowany w 1999r., ale historia piłki nożnej w Potworowie narodziła się 1973r roku, kiedy klub został zarejestrowany w klasie C okręgu kłodzkiego. Grupę tworzyli głównie przedstawiciele pobliskich wiosek i tak w najbliższych sezonach mierzyli się z ekipami ze Stolca, Przyłęku, Laskówki, Dzbanowa, Pomianowa Górnego i Opolnicy.

UMiG Bardo

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 10.5.2021 08:36
poniedziałek, 10.5.2021 08:26
poniedziałek, 10.5.2021 08:34
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.