komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

wtorek, 23 października 2018

Marleny, Seweryna

15.06. Spotkanie autorskie z Adamem Lizakowskim w Srebrnej Górze

poniedziałek, 4.6.2018 10:04 , komentarze: 0 , odsłony: 580
kategorie artykułu:

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych – nie tylko amatorów poezji – na autorskie spotkanie ze znanym i poważanym poetą, prozaikiem, wykładowcą i laureatem wielu prestiżowych nagród Adamem Lizakowskim, które odbędzie się 15 czerwca 2018 rokuo godzinie 17:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Srebrnej Górze.

Podczas spotkania odbędzie się promocja najnowszego tomiku wierszy poety pt. "Jak zdobyto dziki zachód", w którym poruszane są ważne tematy takie jak wysiedlenia, przeżycia i wspomnienia ludzie, którzy przeżyli wojnę. Autor pisze także o emigracji i związanych z nią marzeniach, miłości, poszukiwaniu własnego kąta oraz opisuje Polaków na emigracji oraz ich oddanie względem Polski.

Adam Lizakowski jest szanowanym w gronie literatów autorem, którego działa recenzowali m.in. Czesław Miłosz, Adam Zagajewski, Zbigniew Bieńkowski oraz Stanisław Barańczak, a jego twórczość była omawiana w wielu pracach magisterskich i doktoranckich. Za swoją działalność kulturalną za granicą, został odznaczony Kawalerskim Krzyżem Orderu Zasługi RP przez Prezydenta Rzeczpospolitej. To ciekawa osobistość, którą warto poznać.

 

Wasze komentarze

Salon Drzwi i Podłóg
Salon Drzwi i Podłóg
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Szkoła Językowa
Szkoła Językowa
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC