komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

sobota, 22 lutego 2020

Marty, Malgorzaty

12.02. Ach, te słodkości - Wiem, co jem w Ziębicach

wtorek, 21.1.2020 11:39 , komentarze: 0 , odsłony: 582
kategorie artykułu:

Pierwsze spotkanie z cyklu „Wiem, co jem” zorganizowane przez Fundację „Teraz Ziębice” pokazało, że mieszkańcy naszej gminy są zainteresowani zdrowym stylem życia.

8 stycznia Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Ziębicach wypełniło się do ostatniego miejsca. Mieszkańcy Ziębic i okolic przyszli na spotkanie pt. „Zaczynamy od śniadania. Smak i zdrowie w pełnym ziarnie”, które poprowadził Andrzej Majewski wraz z żoną Natalią.

Podczas ponad godzinnego spotkania pan Andrzej opowiedział o śniadaniu: dlaczego jest najważniejszym posiłkiem dnia i co warto jeść rano, aby dostarczyć organizmowi paliwa na cały dzień. Zwrócił także uwagę na to, jak ubogie w wartości odżywcze jest białe pieczywo w przeciwieństwie do jego pełnoziarnistego, razowego odpowiednika. Podsumowaniem prelekcji był test, którego wyniki poznamy na następnym spotkaniu.

Po głównej prezentacji pani Natalia przybliżyła zebranym kurdybanek – niepozorne zioło, które rośnie w każdym ogrodzie i jest przez ogrodników uznawane za trudny do zwalczenia chwast. Ma natomiast właściwości przywracające zdrowie, o czym przekonał się m.in. król Jan III Sobieski…

Na koniec spotkania każdy mógł zdegustować przykładowe zdrowe śniadanie składające się z chleba z samopszy i płaskurki z pastą roślinną oraz z owsianki z owocami, a całość popić naparem z dzikiej róży i kurdybanku. Było smakowicie!

Kolejne spotkanie już 12 lutego o godz. 17.00, a z uwagi na duże zainteresowanie odbędzie się w Ziębickim Centrum Kultury (w sali konferencyjnej na parterze). Tematem przewodnim będą słodycze, a część o ziołach będzie poświęcona dzikiej róży. Nie zabraknie także degustacji zdrowych potraw. Zapraszamy!

Partnerem projektu „Wiem, co jem” jest Kościół Adwentystów Dnia Siódmego, Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Ziębicach oraz Ziębickie Centrum Kultury.

Agnieszka Rzepka

Fundacja „Teraz Ziębice”

 

Wasze komentarze

piątek, 21.2.2020 09:53
środa, 19.2.2020 13:18
wtorek, 18.2.2020 11:57
poniedziałek, 17.2.2020 11:59
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa