komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

piątek, 22 lutego 2019

Marty, Malgorzaty

„100 lat codzienności Polski”

piątek, 7.12.2018 09:09 , komentarze: 0 , odsłony: 372
kategorie artykułu:

Choć 11 listopada minął już jakiś czas temu, w Bibliotekach Gminnej i Szkolnej nadal podtrzymujemy tematykę patriotyczną. W ciągu ostatnich dwóch tygodni młodzi czytelnicy uczestniczyli w warsztatach pt. „100 lat codzienności Polski”. Był to projekt edukacyjno-animacyjny przygotowany przez Fundację Szkoła z Klasą. W jego ramach uczestnicy mieli za zadanie napisać pocztówki do anonimowego odbiorcy.

Każda pocztówka składała się ze zdjęcia nawiązującego do okresu pomiędzy 1918 a 2018 rokiem. Dzieci dyskutowały na temat sytuacji gospodarczej w Polsce i pustych półkach w sklepach, o otwarciu pierwszego MacDonalda w Poznaniu, czy pracy przymusowej kobiet w III Rzeszy. Każde zdjęcie stało się okazją do refleksji i przemyśleń. Najwięcej emocji wzbudziła fotografia kobiet wyruszających do pracy. Uczestnicy podkreślali, że przedstawiona sytuacja jest dla nich bardzo smutna, niektórzy nawet opowiadali jak to ich dziadkowie byli zmuszani do pracy. Po zakończeniu rozmów zadaniem dzieci było napisanie kilku słów do odbiorcy, dla niektórych dzieci był to pierwszy raz, kiedy pisały pocztówkę. Przygotowane materiały zostaną rozesłane do losowych odbiorców.

W warsztatach wzięło udział 35 osób. Zajęcia były świetnym sposobem na przybliżenie dzieciom  losów Polaków żyjących w naszym kraju po odzyskaniu niepodległości i pogłębienia wiedzy historycznej każdego z uczestników.

 

Oprac. I. Małozięć, M. Pakuła

 

 

Wasze komentarze


środa, 20.2.2019 11:53
środa, 20.2.2019 11:22
środa, 20.2.2019 09:56
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele