komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 8 kwietnia 2020

Cezaryny, Dionizego


10-lecie UKS Kusy Bardo

środa, 4.12.2019 12:49 , komentarze: 0 , odsłony: 975
kategorie artykułu:

29 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Przyłęku odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu 2019 Uczniowskiego Klubu Sportowego Kusy. Była to również okazja do świętowania jubileuszu 10-lecia powstania klubu. Udział w nim wzięli członkowie Kusego wraz z rodzicami oraz zaproszeni goście. Władze samorządowe reprezentowała przewodnicząca Rady Miejskiej Barbara Strzelec oraz sekretarz gminy Paweł Zielonka.

Uroczystość była idealną okazją do prezentacji osiągnięć poszczególnych zawodników w sezonie 2019, którą uświetniał występ Państwa Agnieszki i Michała Bartkiewicz. Sezon był bardzo owocny, przedstawiciele Kusego brali udział w 11 edycjach Bike Maratonu, w wyścigach Strefy MTB Sudety oraz w wielu lokalnych imprezach rowerowych niejednokrotnie zaznaczając swoją obecność zdobywając czołowe miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Dla Uczniowskiego Klubu Sportowego niekwestionowanym sukcesem jest zdobycie I miejsca drużyny dziewcząt młodszych, III miejsca drużyny dziewcząt starszych oraz II miejsca drużyny chłopców młodszych w Finale Dolnośląskich Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady Młodzieży w Kolarstwie MTB w Lubawce.

Obecnie klub zrzesza ponad 40 członków, którzy brali czynny udział w organizacji i pomocy w różnych lokalnych imprezach rowerowych takich jak: GRAND PRIX BARDA MTB, Otwarcie Singletrack Glacensis Bardo, Jesień w Mieście Cudów MTB Maraton, Europejski tydzień Sportu BEACTIVE, Rowerowy Rajd strefy MTB Sudety.

Zaangażowanie i pasja członków klubu procentuje wspaniałymi wynikami, co docenił Burmistrz Miasta i Gminy Bardo Krzysztof Żegański, który przekazał na rzecz Klubu bon o wartości 5000 zł.

Zawodnicy już rozpoczynają przygotowania do sezonu 2020, w którym również planują start w wielu Maratonach MTB oraz lokalnych wyścigach. Członkowie klubu będą trenować na sali gimnastycznej w Zespole Szkolno Przedszkolnym, planowane są również wyjazdy na narty biegowe oraz w miarę możliwości treningi spinningowe.

Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

Klub UKS Kusy dziękuje wszystkim swoim przyjaciołom, którzy wsparli jego działania w tym sezonie i bez których wiele inicjatyw nie doszło by do skutku.

Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu życzymy kolejnych jubileuszy oraz wyśmienitych wyników sportowych, którym towarzyszyć będzie radość z rozwijanej pasji.

 

UMiG Bardo

 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 6.4.2020 14:57
poniedziałek, 6.4.2020 10:21
poniedziałek, 6.4.2020 10:21
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa