10-lecie Grupy Odnowy Wsi Janowiec

wtorek, 13.10.2020 10:03 506 0

Rok 2020 jest ważną datą w historii wsi Janowiec. 29 sierpnia odbyło się uroczyste świętowanie 760-lecia istnienia miejscowości, a w sobotę 10 października mieszkańców i zaproszonych gości zgromadziła jubileuszowa uroczystość z okazji 10-lecia działania Grupy Odnowy Wsi Janowiec.

 

Uroczystość rozpoczęła się od rajdu pieszego szlakiem „Korony Janowca”, później był czas na grę terenową „ Legendarny Janowiec”, podczas której na drużyny czekało mnóstwo atrakcji: śpiewanie piosenek ludowych, zaplatanie niekończących się warkoczy, robienie leśnej miotły, zbieranie ziemniaków na czas oraz wiele innych zabaw.

Kluczowym elementem uroczystości było odsłonięcie tablicy pamiątkowej i nadanie świetlicy wiejskiej w Janowcu imienia Marianny Orańskiej .

W uroczystościach wzięli udział Przewodnicząca Rady Miejskiej w Bardzie Barbara Strzelec oraz Sekretarz Gminy Paweł Zielonka, którzy przekazali pamiątkowy grawerton z życzeniami od Burmistrza Miasta i Gminy Bardo Krzysztofa Żegańskiego dla mieszkańców Janowca.

Foto. Fundacja Kraina pod Słońcem/ UMiG Bardo

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)