komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 14 czerwca 2021

Bazylego, Elwiry

[WIDEO] Ząbkowicki zamek zmienia oblicze

środa, 2.6.2021 15:11 , komentarze: 3 , odsłony: 3585
kategorie artykułu:

Zamek w Ząbkowicach Śląskich przechodzi gruntowną modernizację. Zagospodarowywana jest wieża bramna, nowe oblicze zyska dziedziniec.

 

 11 stycznia 2021 r. plac budowy na ząbkowickim zamku został przekazany Przedsiębiorstwu Budowlano-Konserwatorskiemu Castellum Sp. z o. o. w celu wykonania robót budowlanych polegających na remoncie i dostosowywaniu wieży bramnej wraz z pomieszczeniami przyległymi i dziedzińca na cele użytkowe.

Na obecną chwilę wszystkie zaplanowane zadania zostały zrealizowane tj: rozebrano podest na dziedzińcu, odkryto i oczyszczono studnię wraz z jej częściowym nadmurowaniem, wyrównano teren na dziedzińcu pod projektowaną nawierzchnię z bruku typu kocie łby, odbito części tynku w wieży bramnej, oczyszczono pomieszczenia piwniczne dostępne z przejazdu bramnego, ułożono kable zasilające tablice rozdzielcze pod organizację imprez na dziedzińcu jak również wykonano prace rozbiórkowe na tarasie przyległym do elewacji północnej wieży bramnej.

Projekt Śladami wspólnej średniowiecznej historii jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020. Partnerem wiodącym jest Gmina Ząbkowice Śląskie, a partnerem po stronie czeskiej Sdružení pro Vízmburk, z.s. (Stowarzyszenie dla Vízmburk, z.s.).

Zakończenie prac planowane jest do dnia 1 marca 2022r.

 

Wasze komentarze

piątek, 11.6.2021 11:03
6
czwartek, 10.6.2021 16:10
czwartek, 10.6.2021 09:22
1
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
PUP Ząbkowice Śląskie
PUP Ząbkowice Śląskie
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
ZCKiT Ząbkowice Śląskie