[WIDEO] Postępują prace przy budowie komunalnego budynku w Kamieńcu Ząbkowickim

poniedziałek, 10.10.2022 08:31 1263 0

W Kamieńcu Ząbkowickim trwa budowa  kolejnego w Kamieńcu Ząbkowickim budynku mieszkaniowego. Pierwsi lokatorzy wprowadzą się tutaj jesienią 2023 r.

12-rodzinny budynek powstaje przy ul. Parkowej. Inwestycja jest realizowana dzięki dofinansowaniu, uzyskanemu przez gminę od Banku Gospodarstwa Krajowego w kwocie ponad 3 000 000 zł. Łącznie na wybudowanie 12 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 650 mkw. Koszt inwestycji to prawie 4 000 000 zł, z czego 85% kosztów kwalifikowanych pokrytych zostanie dzięki środkom BGK

- Należy docenić fakt, że przyszli mieszkańcy nie ponoszą istotnej części kosztów budowy, co z pewnością przybliża nasz samorząd do zaspokajania tej ważnej potrzeby rodzin, jaką jest mieszkanie - mówi burmistrz Kamieńca Ząbkowickiego, Marcin Czerniec -  Jeśli tak korzystna polityka utrzyma się w kolejnych latach, będziemy mogli w przyszłości podejmować następne takie projekty. Wszyscy chcemy, aby Gmina Kamieniec Ząbkowicki była domem dla rodzin, a mieszkanie jest ważnym warunkiem planowania przyszłości młodych ludzi. Dlatego jako samorząd pracujemy nad tym, by warunki sprzyjały lokowaniu się u nas.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)