komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

niedziela, 19 maja 2019

Iwa, Piotra

[WIDEO] Polsko-niemiecka wymiana strażackich doświadczeń

środa, 8.5.2019 16:07 , komentarze: 1 , odsłony: 1702
kategorie artykułu:

Pod koniec kwietnia strażacy z OSP Budzów zorganizowali kolejną edycję wymiany z niemieckimi kolegami z berlińskiego THW (ratownictwo techniczne). Tym razem skupiono się na integracji oraz wymianie wiedzy i doświadczeń między młodzieżowymi drużynami.

Na początek w Szkole Podstawowej w Budzowie zrealizowano "Dzień Bezpieczeństwa". Członkowie Młodzieżowych Drużyn Ratowniczych oraz uczniowie uczestniczyli w prelekcjach i pokazach THW Berlin, Wyższej Szkoły Medycznej w Kłodzku, 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kłodzku, Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. 

Pomysł na event ratowniczy zrodził się podczas obozu w Berlinie (lipiec 2018) Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG w Budzowie. Wraz z partnerami niemieckimi uznaliśmy, że jest to dobry projekt do budowania dobrych relacji polsko-niemieckich jednostek z obszaru pogranicza - mówi Łukasz Sikorski z OSP Budzów, koordynator wymiany.

Następnego dnia w Mikołajowie wraz z harcerzami Hufca Bystrzyca Kłodzka zorganizowano Dzień Survivalu, podczas którego na sześciu stacjach zbudowanych przez harcerzy, uczestnicy przeszli szkolenie z zakresu przetrwania w warunkach klimatu umiarkowanego, zdobywając wiedzę na temat technik przetrwania w lesie, w ciszy i w spokoju, gdzie małe rzeczy nabierają wielkich znaczeń. Podczas szkolenia survivalowego dzieci uczyły się jak radzić sobie w każdej sytuacji survivalowej: od rozpalania ognia aż po techniki sygnalizacji i prawidłowego budowania schronień.

 

 

Wasze komentarze

Ładna blond policjantka
piątek, 10.05.2019 12:09 autor: Gt

sobota, 18.5.2019 10:19
21
czwartek, 16.5.2019 14:17
6
środa, 15.5.2019 14:32
11
wtorek, 14.5.2019 14:58
4
Praca na GoWork
Praca na GoWork
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
ZGK Z?bkowice ?l.
ZGK Z?bkowice ?l.
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC