komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 22 września 2020

Tomasza, Maurycego

[WIDEO] Polsko-niemiecka wymiana strażackich doświadczeń

środa, 8.5.2019 16:07 , komentarze: 1 , odsłony: 3203
kategorie artykułu:

Pod koniec kwietnia strażacy z OSP Budzów zorganizowali kolejną edycję wymiany z niemieckimi kolegami z berlińskiego THW (ratownictwo techniczne). Tym razem skupiono się na integracji oraz wymianie wiedzy i doświadczeń między młodzieżowymi drużynami.

Na początek w Szkole Podstawowej w Budzowie zrealizowano "Dzień Bezpieczeństwa". Członkowie Młodzieżowych Drużyn Ratowniczych oraz uczniowie uczestniczyli w prelekcjach i pokazach THW Berlin, Wyższej Szkoły Medycznej w Kłodzku, 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kłodzku, Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. 

Pomysł na event ratowniczy zrodził się podczas obozu w Berlinie (lipiec 2018) Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG w Budzowie. Wraz z partnerami niemieckimi uznaliśmy, że jest to dobry projekt do budowania dobrych relacji polsko-niemieckich jednostek z obszaru pogranicza - mówi Łukasz Sikorski z OSP Budzów, koordynator wymiany.

Następnego dnia w Mikołajowie wraz z harcerzami Hufca Bystrzyca Kłodzka zorganizowano Dzień Survivalu, podczas którego na sześciu stacjach zbudowanych przez harcerzy, uczestnicy przeszli szkolenie z zakresu przetrwania w warunkach klimatu umiarkowanego, zdobywając wiedzę na temat technik przetrwania w lesie, w ciszy i w spokoju, gdzie małe rzeczy nabierają wielkich znaczeń. Podczas szkolenia survivalowego dzieci uczyły się jak radzić sobie w każdej sytuacji survivalowej: od rozpalania ognia aż po techniki sygnalizacji i prawidłowego budowania schronień.

 

 

Wasze komentarze

Ładna blond policjantka
piątek, 10.05.2019 12:09 autor: Gt
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele