komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

środa, 17 października 2018

Wiktora, Marity

[WIDEO] Nowa trasa zwiedzania i ambitne plany na przyszłość Twierdzy Srebrna Góra

czwartek, 4.10.2018 08:17 , komentarze: 2 , odsłony: 1791
kategorie artykułu:

W piątek 26 września na Twierdzy Srebrna Góra miało miejsce uroczyste otwarcie nowej trasy zwiedzania uatrakcyjnionej nowymi ekspozycjami. Na konferencji poprzedzającej zwiedzanie opowiedziano także o planach dalszego rozwoju oferty turystycznej na twierdzy.

 

Powstanie nowej trasy to jeden z elementów realizowanego przez Twierdzę Srebrna Góra projektu pn. Adaptacja i restauracja Pomnika Historii - Twierdza Srebrna Góra do celów muzealnych i turystycznych wraz z utworzeniem nowej trasy dydaktycznej w niedostępnych obecnie częściach zabytku". Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu wykonano kanalizację, toalety dla niepełnosprawnych oraz zagospodarowano nieudostępnioną do tej pory część twierdzy i wyeksponowano elementy decydujące o jej unikalności. Dzięki  temu trasa zwiedzania wydłużyła się o 650 metrów. Odtworzono koło deptakowe i wyremontowano poternę studzienną z rekonstrukcją zapadni. Zamontowano specjalistyczną kamerę oraz monitor, który wyświetla proces czerpania wody.  Zainstalowano nowe ekspozycje m.in. artylerii fortecznej czy pomieszczeń żołnierskich obrazujących warunki codziennej służby. Na trasie można także podziwiać dwie makiety: uzupełniony w brakujące elementy model Twierdzy i makietę Fortu Rogowego. 

Wyjątkowości i humoru zwiedzaniu dodają oprowadzający żołnierze Regimentu Srebrnogórskiego, którzy próbkę umiejętności pokazali podczas uroczystego otwarcia. 

Podczas konferencji przedstawiono także ambitne plany dalszego rozwoju oferty turystycznej na twierdzy i prac remontowych.

 

 

Wasze komentarze

Teraz już wiem jak nasza władza bawi się za nasze
czwartek, 04.10.2018 20:59 autor:
wtorek, 16.10.2018 15:54
1
czwartek, 11.10.2018 11:38
51
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Salon Drzwi i Podłóg
Salon Drzwi i Podłóg
Szkoła Językowa
Szkoła Językowa
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC