komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 8 kwietnia 2020

Cezaryny, Dionizego


[WIDEO] Marcin Głowacki triumfował w USA!

czwartek, 4.5.2017 08:23 , komentarze: 8 , odsłony: 9383
kategorie artykułu:

W ostatni weekend kwietnia w Stanach Zjednoczonych w Atlancie odbyła się pierwsza runda z serii zawodów XDL w stuncie (zawody w akrobacjach motocyklowych). Ząbkowiczanin Głowacki  zajął w nich pierwsze miejsce!

- Wciąż nie mogę w to uwierzyć, spełniło sie moje marzenie na które pracowałem 10 lat! XDL Street Bike Freestyle Championship 2017 Atlanta. Ciężko pracowałem, aby tu być. Zawsze chciałem wziąć udział w konkursie XDL, ale nigdy nie spodziewałem się, że mogę wygrać! Jestem bardzo szczęśliwy. Zawody zorganizowane na najwyższym poziomie. Cieszę się, że mogłem poznać tylu wspaniałych ludzi i konkurować z najlepszymi. To był bardzo trudny tydzień, ale szczęśliwy. Podziękowania dla moich sponsorów i przyjaciół, którzy mi pomogli. Jest to dla mnie bardzo ważne.  – mówił tuż po wygranej Marcin Głowacki.

  

XDL Championship to najważniejsza seria zawodów w USA z długą historią. Główna różnica między zawodami w Europie i USA  polega na tym, że w Stanach są o wiele większe prędkości, większa ilość driftów i większa agresja na przejazdach.

- Musiałem przygotować sie specjalnie pod tamtejszy system oceniana,  który rożni sie od europejskiego poszczególnymi kategoriami ocen oraz czasem przejazdu.

W tym roku odbędą się  4 rundy w dwóch kategoriach: amatorskiej i profesjonalnej.

W Atlancie w grupie Marcina Głowackiego było 13 najlepszych zawodników m.in. z USA czy Japonii. W piątek były wolne treningi, sobota zaczęła sie od eliminacji, po której zawodnicy byli rozlokowani po poszczególnych miejscach względem swoich umiejętności. Start zaczynał sie od zawodników z najmniejszą ilością punktów. Po 3 rundach wyłoniono 4 najlepszych zawodników,  którzy stoczyli walkę.

Na pierwszym miejscu uplasował się Marcin Głowacki, pokonał m.in. Billa Dixona z USA, niekwestionowanego  mistrza w poprzednich seriach XDL Street Bike Championship.  

- Te zawody są moim życiowym celem, aby się tam dostać trzeba przejść swoją drogę przez Polskę, Europę i na końcu USA. Trenuje i przygotowuje się od 10 lat, aby móc pokazać sie tam z jak najlepszej strony. Nie jest sztuką wziąć udział. Osobiście podchodziłem do tego wyzwania w ten sposób:  jeżeli jechać, to walczyć o najwyższe miejsce, chociaż w gruncie rzeczy wiedziałem, że będzie to bardzo ciężkie walczyć na obcym terenie, a także na całkiem innym systemie oceniania. Jednak  udało sie i jestem bardzo szczęśliwy. Kolejna runda 11 sierpnia w Kalifornii. Chciałbym wziąć udział we wszystkich rundach, jednak wiąże się to ze sporymi kosztami oraz przygotowaniem logistycznym, ale mam nadzieję, że wszystko uda się zorganizować – komentuje Głowacki.

 

 

Wasze komentarze

Tłumów na pokazie to raczej nie widać
sobota, 06.05.2017 12:19 autor: ed
Brawooooooo
piątek, 05.05.2017 21:34 autor: fan
Szkoda że nie możemy go zobaczyć w Bielawie na Moto...
czwartek, 04.05.2017 16:45 autor: zawiedziony
No i super :-)
czwartek, 04.05.2017 14:25 autor:
Gratulacje od rodziny
czwartek, 04.05.2017 13:25 autor: Sylwia
piątek, 27.3.2020 10:48
poniedziałek, 23.3.2020 09:56
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa