[WIDEO] Gmina Kamieniec Ząbkowicki chce mieć obwodnicę. Powstaje dokumentacja, trwają starania o środki zewnętrzne

poniedziałek, 12.9.2022 12:26 1515 1

Gmina Kamieniec Ząbkowicki przygotowuje się do planowej budowy obwodnicy miasta.  Trwają przygotowania dokumentacji oraz starania o środki na finansowanie inwestycji.  

Jak informuje gmina Kamieniec Ząbkowicki, pierwszy odcinek, który rozpocznie się u zbiegu ulic Ząbkowickiej z ulicą Kłodzką do wysokości skrzyżowania pomiędzy Kamieńcem Ząbkowickim w kierunku na Złoty Stok. Będzie to odcinek 3,6km, inwestycja będzie zawierać w sobie wykonanie nowej nawierzchni drogowej, infrastruktury towarzyszącej przy uwzględnieniu faktu, że będzie to w perspektywie również droga wojewódzka o parametrach drogi standardowej.

 

- Trzeba wyraźnie powiedzieć, że uciążliwość związana z obecnie istniejącym ruchem szczególnie samochodów ciężarowych jest postulowana przez mieszkańców rok rocznie i mamy pełną świadomość tego, że jest to temat trudny, dlatego też samorząd gminy Kamieniec Ząbkowicki  podjął działania, ażeby przygotować dokumentację dla tego odcinka i jednocześnie ubiegać się o pozyskanie środków na wykonanie tego zadania. Po zakończeniu droga ta będzie włączona w strukturę drogi wojewódzkiej, jednocześnie utrzymywana przez zarząd dróg wojewódzkich. Jestem przeświadczony, że zadanie to, choć długie i w perspektywie kosztowne przyniesie wiele korzyści dla Kamieńca Ząbkowickiego - mówi burmistrz Kamieńca Ząbkowickiego, Marcin Czerniec. 

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

hem poniedziałek, 12.09.2022 13:32
oby nie poszła z wodą