komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

wtorek, 25 września 2018

Aurelii, Wladyslawa

[WIDEO, FOTO] Wypadek autobusu i unoszenie gabarytów – ćwiczenia strażaków z Weberem w Kamieńcu

środa, 12.9.2018 15:19 , komentarze: 2 , odsłony: 3821
kategorie artykułu:

Wypadek autobusu  z pasażerami czy osoby uwięzione pod wozidłem - jak przystąpić do akcji ratowniczej i ewakuować poszkodowanych, jakich sprzętów użyć i jakie techniki zastosować? Na te pytania przez dwa dni odpowiadali sobie uczestnicy warsztatów dla strażaków w Kamieńcu Ząbkowickim oraz instruktorzy z grupy Weber Rescue.

 

24 strażaków zawodowych oraz ochotników z Polski i Czech wzięło udział w warsztatach zorganizowanych przez Weber Rescue Polska, firmę Air Press z Opola oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Kamieńcu Ząbkowickim. Głównym tematem były zdarzenia z udziałem autobusów. Całe wydarzenie miało miejsce u stóp pałacu Marianny Orańskiej, dzięki udostępnieniu terenu przez gminę Kamieniec Ząbkowicki, za co strażacy słowa podziękowania kierują do wójta Marcina Czernieca. Podziękowania należą się także  firmie KSM Byczeń oraz ARKO za okazaną pomoc.  Same warsztaty stanowiły także atrakcję i wzbudzały ciekawość wielu przechodniów.

 

 

Pierwszego dnia strażacy zajmowali się przede wszystkim tematyką unoszenia, podbudowy i stabilizacji ciężarów w różnych położeniach, m.in. przy użyciu poduszek powietrznych. Drugiego dnia prowadzono warsztaty dotyczące wypadku autobusu, Szkolono w uwalnianiu poszkodowanych z miejsc trudno dostępnych, techniki wykonywania dostępu i organizacji pracy podczas zdarzeń z udziałem autobusów. 

 Także młodzi adepci pożarnictwa mieli okazję uczyć się od najlepszych. Członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Kamieńcu Ząbkowickim mieli okazję w pełnym uposażeniu pod czujnym okiem instruktora Waldemara Prusa po raz pierwszy poznać podstawy ratownictwa technicznego na wraku pojazdu osobowego. 

 

 

 

 

Wasze komentarze

Brawo Wy :)
czwartek, 13.09.2018 12:17 autor: Mieszkaniec
brawo OSP Kamieniec Ząbkowicki
środa, 12.09.2018 16:05 autor:
niedziela, 23.9.2018 16:54
10
sobota, 22.9.2018 20:31
11
czwartek, 20.9.2018 20:05
4
Pracuj z GoWork
Pracuj z GoWork
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Systemy kominowe
Szkoła Językowa
Szkoła Językowa
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Salon Drzwi i Podłóg
Salon Drzwi i Podłóg