komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 21 lutego 2019

Eleonory, Fortunata

[WIDEO, FOTO] Wypadek autobusu i unoszenie gabarytów – ćwiczenia strażaków z Weberem w Kamieńcu

środa, 12.9.2018 15:19 , komentarze: 2 , odsłony: 4452
kategorie artykułu:

Wypadek autobusu  z pasażerami czy osoby uwięzione pod wozidłem - jak przystąpić do akcji ratowniczej i ewakuować poszkodowanych, jakich sprzętów użyć i jakie techniki zastosować? Na te pytania przez dwa dni odpowiadali sobie uczestnicy warsztatów dla strażaków w Kamieńcu Ząbkowickim oraz instruktorzy z grupy Weber Rescue.

 

24 strażaków zawodowych oraz ochotników z Polski i Czech wzięło udział w warsztatach zorganizowanych przez Weber Rescue Polska, firmę Air Press z Opola oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Kamieńcu Ząbkowickim. Głównym tematem były zdarzenia z udziałem autobusów. Całe wydarzenie miało miejsce u stóp pałacu Marianny Orańskiej, dzięki udostępnieniu terenu przez gminę Kamieniec Ząbkowicki, za co strażacy słowa podziękowania kierują do wójta Marcina Czernieca. Podziękowania należą się także  firmie KSM Byczeń oraz ARKO za okazaną pomoc.  Same warsztaty stanowiły także atrakcję i wzbudzały ciekawość wielu przechodniów.

 

 

Pierwszego dnia strażacy zajmowali się przede wszystkim tematyką unoszenia, podbudowy i stabilizacji ciężarów w różnych położeniach, m.in. przy użyciu poduszek powietrznych. Drugiego dnia prowadzono warsztaty dotyczące wypadku autobusu, Szkolono w uwalnianiu poszkodowanych z miejsc trudno dostępnych, techniki wykonywania dostępu i organizacji pracy podczas zdarzeń z udziałem autobusów. 

 Także młodzi adepci pożarnictwa mieli okazję uczyć się od najlepszych. Członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Kamieńcu Ząbkowickim mieli okazję w pełnym uposażeniu pod czujnym okiem instruktora Waldemara Prusa po raz pierwszy poznać podstawy ratownictwa technicznego na wraku pojazdu osobowego. 

 

 

 

 

Wasze komentarze

Brawo Wy :)
czwartek, 13.09.2018 12:17 autor: Mieszkaniec
brawo OSP Kamieniec Ząbkowicki
środa, 12.09.2018 16:05 autor:

wczoraj, 18 godz temu
wczoraj, 19 godz temu
wczoraj, 20 godz temu
poniedziałek, 18.2.2019 14:12
1
poniedziałek, 18.2.2019 12:15
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA