[WIDEO,FOTO] Tłumy na 6. urodzinach Targów Zdrowej Żywności Prosto od Rolnika

niedziela, 17.3.2024 20:17 2705 2

Z nami wielkie święto zdrowego, ekologicznego jedzenia prosto od rolnika oraz pięknych, niesztampowych wyrobów od rękodzielników w Lutomierzu! Było to kolejne, tym razem jubileuszowe, spotkanie z lokalnymi wytwórcami,  rolnikami, rękodzielnikami i producentami ekologicznej żywności.

Tłumy entuzjastów zdrowej żywności przybyły 17 marca na teren lutomierskiej serowarni, by razem z Malwiną Pasternak, organizatorką Targów, świętować 6 urodziny tego wydarzenia.

Wśród gości obecni byli również samorządowcy, politycy i przedstawiciele organizacji rolniczych, którzy gratulowali p. Malwinie pomysłu organizacyjnego jakim są Targi, dziękując jednocześnie za promocję naszego regionu.

 - To już 6 lat odkąd organizuję najprzyjemniejsze Targi promujące nie tylko żywność lokalną, ale i rzemieślników, zdrowy styl życia oraz region. Targi na stałe wpisały się w kalendarz imprez Dolnego Śląska i są obowiązkowym punktem odwiedzin turystów szczególnie podążającymi za smakami regionu - mówi Malwina Pasternak, organizatorka wydarzenia i właścicielka Serowarni Lutomierz. 

 
Na amatorów zdrowego jedzenia czekały jak zawsze: ekologiczna aronia, przetwory z dyni, dekoracyjne pierniki, miody i produkty pszczele prosto z pasieki, masło, jogurty, oleje, kompoty i syropy sezonowe, sery krowie owcze i kozie, pasty i pasztety wegetariańskie, lokalne pieczywo (także bezglutenowe), przetwory warzywne i owocowe, przysmaki serowe, wędliny, mąki, jaja i twarogi, zioła i przyprawy oraz sezonowe warzywa i owoce.
 
 
Prezentowali swoje wyroby także rękodzielnicy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wielkanocne zajączki i baranki oraz koszyki do domu i dekoracje, ale także naturalne mydła i ekologiczne kosmetyki, obrazy i przepiękna ręcznie robiona biżuteria.

Na urodzinowych gości czekał tort, ale także szereg atrakcji m.in.: występy artystyczne zespołów MAK -  Mąkolna, "Wesołych Nutek", Borowianek z Przedborowa, a dla najmłodszych wóz strażacki OSP Lutomierz. Miała również swoje stoisko Dolnośląska Organizacja Turystyczna "Smaki Dolnego Śląska", z którą Serowarnia w Lutomierzu stale współpracuje.

Marcowej edycji Targów towarzyszyła zbiórka charytatywna na operację dla 12-letniego Jakuba Bandurskiego, który przez rzadką wrodzoną chorobę ma zdeformowane nóżki. Jakub wraz z mamą dziękowali wszystkim darczyńcom za ofiarność, nie kryjąc przy tym wzruszenia.

 - Na  naszych targach zawsze serwujemy zupy i  herbaty ziołowe, dania grillowane, pierogi z bryndzą, domowe ciasto, pyszne przekąski oraz piwo i wino z zaprzyjaźnionej Kultury Picia – mówi Malwina Pastranak Nie zapominamy również o najmłodszych, do dyspozycji których jest trampolina i piaskownica. 

Przypominamy, że Targi Zdrowej Żywności Prosto od Rolnika organizowane są w każdą 3. niedzielę miesiąca. Następne  odbędą się 21 kwietnia. Kolejne: 19 maja, 16 czerwca, 21 lipca, 18 sierpnia, 15 września, 20 października, 17 listopada i 15 grudnia.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA MATERIAŁU WIDEO:

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Malwina Pasternak wtorek, 19.03.2024 11:00
Dziękuję wszystkim za obecność i pomoc w promocji wydarzenia. Następne...
staszek poniedziałek, 18.03.2024 10:05
Ach te wybory!