[WIDEO] Bieg Gwarków w drugim terminie

wtorek, 30.1.2018 08:30 756 0

W Centrum Rekreacyjnym Aqua Zdrój w Wałbrzychu odbyła się konferencja prasowa na temat Biegu Gwarków, który zaplanowano na najbliższy weekend. Organizatorzy przekazali, że ze względu na warunki pogodowe, impreza zostaje przeniesiona na termin rezerwowy.

Dla organizatorów biegu przesunięcie terminu startu o kolejne dwa tygodnie, nie jest niczym nowym. Podobną taktykę zastosowano w zeszłym roku, gdy również z powodu braku śniegu, nie można było rozegrać zawodów w pierwotnie zaplanowanym okresie.

- Ze względu na zmieniające się warunki pogodowe oraz brak możliwości przygotowania tras biegowych pod imprezę masową, jesteśmy zmuszeni przesunąć termin biegu, na weekend 17-18 luty - powiedział Mariusz Gawlik prezes Aqua Zdroju.

- Wiemy, że w najbliższą sobotę i niedzielę, prognozy pogody przewidują zaledwie 8-mio centymetrową pokrywę śnieżną, na terenie gdzie ma odbyć się bieg. Z tego powodu musimy zadecydować o zmianie pierwotnego terminu. Żeby odpowiednio i w bezpieczny sposób przygotować trasę dla zawodników, musimy mieć około 30 cm śniegu. Na tą chwilę zadowalające jest to, że podstawa jest odpowiednio zmrożona i dzięki temu można odbywać na trasach biegowych amatorskie treningi. Nie jest jednak możliwe dopuszczenie tej trasy, do biegu masowego - mówili organizatorzy z Sowiogórskiego Stowarzyszenia.

Trasa tegorocznego biegu Gwarków będzie nieco zmodyfikowana. Plan zakłada rozegranie zawodów po drugiej stronie przełęczy. Będzie to również trasa nieco trudniejsza od zeszłorocznej, gdyż będą na jej długości występować mniejsze lub większe wzniesienia. Szeroka linia startu i zarazem metry, pozwoli zebranym widzom oglądać rywalizację w dużo lepszych warunkach. Organizatorzy zakładają udział 300 zawodników.  W zeszłym roku wystartowało 242 biegaczy.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)