komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 23 października 2019

Marleny, Seweryna

"To był samosąd" - sąd apelacyjny utrzymał wyrok dla zabójcy z Witostowic

czwartek, 10.10.2019 09:37 , komentarze: 0 , odsłony: 2965
kategorie artykułu:

Przypomnijmy, że 5 lat temu w Witostowicach w gminie Ziębice rodzina zgłosiła zaginięcie mężczyzny. Przez długi czas nie udawało się ustalić, co się z nim stało. Sprawą zajęli się policjanci z Archiwum X. Prowadzona przez nich analiza zebranych wówczas materiałów, dalsza praca operacyjna, a także realizowane czynności, w tym przeszukiwania terenu pozwoliły ustalić, że mężczyzna został zamordowany. 

 

Jak informowała prokuratura do zdarzenia doszło w nocy z 19 na 20 lipca 2014 roku w Witostowicach. 56-letni Zenon K. po powrocie z pracy do domu wszczął awanturę. Jego konkubina poprosiła telefonicznie o pomoc zamieszkałego w tej samej miejscowości Marcina K..

- Marcin K. przybył do domu zajmowanego przez pokrzywdzonego, tam zaczął go bić, po czym wyszedł z nim na zewnątrz, wyprowadził na łąkę, gdzie zadawał mu uderzenia łopatą w głowę, w wyniku których pokrzywdzony zmarł. Następnie, po kilku godzinach od zdarzenia, razem ze swoim znajomym Grzegorzem L. ukrył zwłoki pokrzywdzonego, zakopując je w kompleksie leśnym - mówił Tomasz Orepuk, rzecznik prasowy  Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. 

23 kwietnia 2019 roku Sąd Okręgowy w Świdnicy skazał 32-letniego Marcina K. na karę 25 lat pozbawienia wolności. Jednak od wyroku odwołano się do Sądu apelacyjnego 

Marcin K. podczas rozprawy apelacyjnej przepraszał rodzinę ofiary i mówił, że nie jest wstanie cofnąć tego co się stało i przekonywał, że nie chciał zabić. Insynuował nawet, że zrobiła to konkubina, a on wziął winę na siebie.

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu nie dał wiary tym tłumaczeniom i utrzymał w mocy wyrok 25 lat pozbawienia wolności, uzasadniając, iż mimo że ofiara dopuszczała się agresji, przemocy i gwałtów wobec konkubiny, nikt nie może przypisać sobie prawa, żeby być jednocześnie sędzią i katem. A był to samosąd.

 Czytaj także:

Zabił uderzając łopatą w głowę ofiary. 32-letni zabójca Zenona K. z Witostowic skazany

Zabił łopatą, zwłoki zakopał. 31-latek oskarżony o zabójstwo w Witostowicach

 

 

 

Wasze komentarze

środa, 16.10.2019 13:47
10
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa