komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

sobota, 17 kwietnia 2021

Rudolfa, Roberta

"Sportowa Polska" - dotacja na remont hali namiotowej w Kamieńcu

wtorek, 2.3.2021 08:30 , komentarze: 1 , odsłony: 1168
kategorie artykułu:

Wkrótce rozpocznie się  drugi etap modernizacji hali namiotowej w Kamieńcu Ząbkowickim. 

 

- Bardzo cieszę się, że w ramach kolejnego naboru ogłoszonego z programu „Sportowa Polska” udało się uzyskać dofinansowanie do modernizacji budynku hali namiotowej, która znajduje się przy ulicy Ząbkowickiej. Jeszcze nie tak dawno obiekt, przejęty przez naszą gminę od powiatu ząbkowickiego, była w stanie opłakanym. Zniszczone pokrycie dachowe sprawiało, że wielu mieszkańców zastanawiało się czy obiekt zostanie całkowicie rozebrany. Są wśród nas pasjonaci gry w tenisa ziemnego, więc postanowiłem, aby ten obiekt uzyskał drugie życie. W ubiegłym roku zmieniliśmy górną część pokrycia dachowego na nową, a w tym roku dzięki dotacji ministerialnej wymienimy pokrycia boczne oraz dolne, które są już wyeksploatowane - poinformował burmistrz Kamieńca Ząbkowickiego, Marcin Czerniec. 

Wykonana zostanie także instalacja nagrzewania obiektu. Zmodernizowana zostanie konstrukcja i oświetlenie. Pojawi się bieżnia w nowej kolorystyce sali wraz z tunelem wejściowym. Na realizację tego zadania został już wyłoniony wykonawca drodze przetargu w kwocie 310 000 tys. zł. Planowo całość powinna być gotowa w maju tego roku. 

- Wszystko to pozwoli na bezpieczne i komfortowe użytkowanie hali. Już teraz duże zainteresowane wynajęciem hali daje dla zarządcy obiektu tj. Centrum Integracji Społecznej wymierne korzyści finansowe. Na hali można będzie grać w tenisa ziemnego koszykówkę i siatkówkę. Także inne formy współzawodnictwa sportowego czy rekreacji staną się dostępniejsze - dodaje burmistrz Czerniec. 

 

 

 

Wasze komentarze

Cieszę się, że uratowano ten obiekt.
czwartek, 04.03.2021 18:21 autor: mieszkaniec
czwartek, 15.4.2021 15:54
czwartek, 15.4.2021 11:37
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa