"Rozwój wszechstronny ku nowym horyzontom poznania" w Gimnazjum nr 2

piątek, 20.10.2017 09:32 777 0

„Rozwój wszechstronny ku nowym horyzontom poznania” – realizacja projektu polsko-czeskiego
w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Ząbkowicach Śląskich.

W dniach 25-27.09 2017 r. uczniowie z naszej szkoły przebywali w Czechach, w miejscowości Cerveny Kostelec, pod opieką panów Krzysztofa Cupiała i Rafała Matusika. Przez ten czas, wspólnie z czeskimi nauczycielami i uczniami, brali udział w zajęciach sportowych, artystycznych i rekreacyjnych, w których mogli zaprezentować swoje zdolności i umiejętności.

Czas upływał naszym gimżakom na wspólnych podchodach, grach sportowych, zajęciach plastycznych. Podziwiali również uroki Skalnego Miasta, do którego wyprawili się razem z gospodarzami, pływali łódkami po Jeziorze Brodskim, a wieczorem prezentowali swoje talenty artystyczne  przy wspólnym ognisku.

Przyjacielska atmosfera, bardzo ciekawe lekcje, interesujące znajomości i piękne krajobrazy to niezaprzeczalne atuty tej wycieczki, którą mamy nadzieję wkrótce powtórzyć.

W ramach projektu odbyło się również spotkanie nauczycieli dwóch zaprzyjaźnionych szkół: Czerwonego Kostelca i Publicznego Gimnazjum nr 2 w Ząbkowicach Śląskich.

13.10. 2017 r. uczestnicy dotarli do schroniska Juraska w Orlickich Górach, gdzie aktywnie brali udział w konkurencjach sportowych i wzajemnym poznaniu języka swoich sąsiadów. W sobotę 14.10.17 r. po śniadaniu cała grupa udała się na wycieczkę na górę Šerlich. Wyprawa okazała się niełatwa, ale pełna wrażeń przy dopisującej pogodzie.

 

Uczestnicy projektu

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)