komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Juliusza, Luboslawa

"Polskie Zabójczynie" - sprawa z Henrykowa [Foto, Wideo]

środa, 7.4.2021 15:34 , komentarze: 3 , odsłony: 11355
kategorie artykułu:

Już w piątek, 9 kwietnia wyemitowany zostanie finałowy odcinek najnowszego sezonu programu „Polskie Zabójczynie” opowiada o sprawie morderstwa – w zasadzie bez motywu – do którego doszło w 2006 r. w Henrykowie, gdy siostra zabiła siostrę. 

„Polskie Zabójczynie” to flagowa produkcja telewizji Crime+Investigation Polsat. Finałowy odcinek najnowszego sezonu zostanie wyemitowany w piątek, 9 kwietnia o godz. 22:00. Tytułowe „Zerwane więzi” określają niejasne relacje dwóch sióstr, z których jedna ginie bez powodu.

Pod koniec maja 2006 r. w Henrykowie przez dwa dni kilkadziesiąt osób przeczesywało teren w poszukiwaniu zaginionej 21-letniej Anny. Poszukiwania wszczęła mama, która nie mogła nawiązać kontaktu z córką. W rzece nieopodal znaleziono ubrania dziewczyny. A po jakimś czasie nagie, posiniaczone ciało z krwiakami na szyi. Zatrzymano m.in. cztery lata młodszą siostrę ofiary – Bernadettę oraz jej chłopaka, Dominika, który wcześniej spotykał się z Anną.

Statystyki wykazują, że kobiety, jeśli już zabijają, to osoby bliskie. Historia zabójczyni Bernadetty i szokuje zdolnością sprawczyni do manipulacji. Jeden z dziennikarzy występujących w programie, Romuald Piela z „Gazety Kłodzkiej”, wskazuje: – Najbardziej kontrowersyjne było to, że młoda dziewczyna zabiła swoją siostrę bez wyraźnego motywu. I tego motywu do dzisiaj tak naprawdę, pomimo tego, że czternaście lat już minęło, nie znamy.

Sprawa wstrząsnęła nie tylko mieszkańcami Henrykowa i okolic, gdzie doszło do zbrodni, ale zelektryzowała opinię publiczną w całej Polsce.

Czwarty sezon programu „Polskie Zabójczynie” to cztery odcinki poświęcone historiom dwóch trucicielek, młodej dusicielki i kobiety, która pozbawiła życia teściową przy pomocy kuchennego tłuczka.

Emisja rozpoczęła się odcinkiem „Zatrute Relacje” 19 marca o 22:00 w telewizji Crime+Investigation Polsat.

 

Wasze komentarze

czwartek, 8.4.2021 16:24
środa, 7.4.2021 08:50
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa