komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

wtorek, 19 lutego 2019

Arnolda, Konrada

"Polska biega” w Ziębicach

środa, 20.6.2018 08:39 , komentarze: 1 , odsłony: 911
kategorie artykułu:

6 czerwca na Stadionie Miejskim w Ziębicach odbyła się masowa impreza sportowa "Polska biega”. W tym roku głównym organizatorem była Szkoła Podstawowa w Henrykowie wspomagana przez Urząd Miejski, Gminne Centrum Edukacji i Sportu oraz Ziębickie Centrum Kultury. W biegach wzięły udział wszystkie szkoły i przedszkola z naszej gminy. Uroczystego otwarcia dokonał zastępca burmistrza Tomasz Bafia, dyrektor Szkoły Podstawowej w Henrykowie Elżbieta Płonka-Cichowska i dyrektor Gminnego Centrum Edukacji i Sportu Andrzej Regner.

Biegi odbywały się na dwóch murawach piłkarskich, trasy zostały wyznaczone przez nauczycieli wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej w Henrykowie. Zawody rozgrywane były w określonych w regulaminie kategoriach wiekowych osobno dla dziewcząt i osobno dla chłopców. Pierwsze wystartowały dziewczęta z klas I-III SP. na dystansie 500 m. Pierwsza dobiegła Julia Szczepańska ze Szkoły Podstawowej nr2, druga Julia Samouk z Szkoły Podstawowej z Henrykowa, trzecia Aleksandra Bobońska ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Ogółem w tym biegu wzięło udział 82 dziewcząt: (SP Henryków-14, SP2 Ziębice-30, SP4 Ziębice-22, ZSiP Niedźwiedź-9, SP Starczówek-6, NSP Lubnów-1).

Wśród chłopców pierwszy przekroczył linią mety Marcel Celner z SP w Henrykowie, drugi dobiegł Paweł Dmytrów z SP2 Ziębice, trzecie miejsce zajął Marcin Zakrzewski z SP w Henrykowie. W tym biegu wzięło udział 133 chłopców: (SP Henryków-35, SP2 Ziębice-39, SP4Ziębice-45, ZSiP w Niedźwiedziu 10,SP w Starczówku-1, NSP w Lubnowie -3). Następnie odbyły się biegi przedszkolaków na dystansie 200m.

Wśród dziewcząt pierwsza była Maja Śmieszko z Przedszkola Miejskiego nr1, druga Maja Szydłowska z Przedszkola Na Orlej Polanie, trzecia Wiktoria Bieszczad również z Przedszkola Na Orlej Polanie. W tym biegu udział wzięło 109 dziewcząt: Przedszkole Miejskie nr1-25, Przedszkole Na Orlej Polanie-35, ZSiP Niedźwiedź-9, Przedszkole Starczówek-3, Przedszkole Pomianów Dolny-6, Przedszkole Wadochowice-2, Przedszkole Krzelków-5, Przedszkole Henryków-18).

Wśród chłopców najszybszym przedszkolakiem okazał się Wojciech Skowronek z Przedszkola Miejskiego nr1, drugi dobiegł Fabian Misztal również z Przedszkola Miejskiego nr1, trzecie miejsce zajął Ksawery Trochonowicz z Przedszkola Na Orlej Polanie. W biegu tym wystąpiło 116 chłopców ( Przedszkole Miejskie nr1-47, Przedszkole Na Orlej Polanie-28, ZSiP Niedźwiedź-10, Przedzkole Starczówek -4, Przedszkole Pomianów Dolny-2, Przedszkole Wadochowice-6, Przedszkole Krzelków-5 i Przedszkole Henryków- 14).

Piąty i szósty bieg to kategoria dziewcząt i chłopców klas IV-VI SP na dystansie 800m. Wśród dziewcząt najszybsza była Klaudia Łepska z SPnr2, drugie miejsce zajęła Krystyna Flis z SPnr4, trzecia była Kalina Herdzina z SPnr2.W biegu dziewcząt wzięło udział 86 dziewcząt: SP Henryków-30, SP2-25, SP4-27, NSP Lubnów- 4. Wśród chłopców najszybszy był Tomasz Gnat z SPnr2, za nim dobiegł Michał Śledź z SPnr4, trzecie miejsce zajął Mateusz Kraj z SP w Henrykowie. W tym biegu wzięło udział 88 chłopców ( SP Henryków -30, SP2-33, SP4-24 i NSP Lubnów -3.

Następna kategoria : dziewczęta i chłopcy klas siódmych i gimnazjalnych, którzy pobiegli na dystansie 1000m-dziewczęta i 1200m chłopcy. Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Dybaś z SPnr2, drugie Dominika Kozdroń z NSP w Lubnowie, trzecie Oliwia Bucka również NSP w Lubnowie. W tym biegu udział wzięło 32 dziewcząt (SP Henryków-14, SP2-6, SP4-10, NSP Lubnów-2.

Pierwsze miejsce wśród chłopców zajął Paweł Skotnicki z SP2,, drugi był Michał Ścisłowski z SPnr2, trzeci dobiegł Kacper Skwarek również ze SPnr2. W tym biegu wzięło udział 57 chłopców ( SP Henryków-22, SP2 -22, SP4-13).Dwa ostatnie biegi to kategoria szkół ponadgimnazjalnych: dziewcząt na dystansie 2000m. i chłopców na dystansie 3000m. Pierwsza przekroczyła linię mety Karolina Dąbrowska z KLO Henryków, druga dobiegła Natalia Wychodzka z KLO Henryków, , trzecie miejsce zajęła Marta Rzepka z ZSP w Ziębicach. W biegu tym udział wzięło 6 dziewcząt ( ZSP-4 i KLO Henryków-2).

Wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Kacper Taczała –KLO Henryków, drugi był Kamil Cechowski również KLO Henryków, trzeci Dawid Ciesielski z ZSP Ziębice. W biegu chłopców udział wzięło 6 zawodników : ZSP-3 i KLO -3. Po rozegraniu biegów w danej kategorii odbywała się ceremonia wręczenia medali, dyplomów i nagród dla najlepszych biegaczy.

Nagrody wręczali zastępca burmistrza Tomasz Bafia, dyrektor Gminnego Centrum Edukacji i Sportu Andrzej Regner i dyrektorzy placówek oświatowych z naszej gminy. Po tej ceremonii dzieci i młodzież wzięła udział w loterii fantowej. Drobne fanty zostały zakupione przez szkoły i przedszkola. Po rozegraniu ostatniego biegu rozlosowano wśród wszystkich uczestników dwa rowery zakupione przez Urząd Miejski w Ziębicach i Gminne Centrum Edukacji i Sportu. Szczęśliwymi posiadaczami rowerów zostali: Paweł Hucaluk ze Szkoły Podstawowej w Henrykowie i Krzysztof Wojdyło ze Szkoły Podstawowej nr2 w Ziębicach. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty uczestnictwa w biegach. W tegorocznej imprezie wzięło udział 715 młodych biegaczy z Gminy Ziębice.

Serdeczne podziękowania należą się Dyrekcji , gronu pedagogicznemu oraz pracownikom obsługi Szkoły Podstawowej w Henrykowie za perfekcyjne przygotowanie i przeprowadzenie tak dużej imprezy sportowej. Dziękujemy również dyrektorom , nauczycielom i wychowawcom wszystkich placówek oświatowych za tak masowy udział dzieci i młodzieży z gminy w ,,Polska biega” w Ziębicach.

 

 

Wasze komentarze

Wspaniałe dzieciaki szczególnie te z przedszkoli
środa, 20.06.2018 18:07 autor: Krystyna M

poniedziałek, 18.2.2019 14:12
1
poniedziałek, 18.2.2019 12:15
poniedziałek, 18.2.2019 12:08
3
piątek, 15.2.2019 11:29
czwartek, 14.2.2019 11:58
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Praca na GoWork
Praca na GoWork